Chemię zostaw w sklepie dla tych, którzy nie znają tej metody: Pamiętaj, że ta kombinacja pomoże Ci w walce z mrówkami.

Jeśli masz ogród pełen mrówek i masz ochotę pobiec do sklepu po chemię, wstrzymaj się!

Wypróbuj to popularne rozwiązanie i zaoszczędź czas i pieniądze. Wynik na pewno Cię zaskoczy!

Chociaż mrówki jako takie są pożyteczne w przyrodzie, mogą wyrządzić wiele szkód w ogrodzie. Nie tylko dlatego, że mogą zrujnować twoje zbiory, które są dla nich pożywieniem. Mogą jednak powodować inwazję mszyc, ponieważ żywią się ich wydzielinami, a tam, gdzie są mrówki, mszyce również pojawiają się z czasem.

Składniki:

  • 9% octu
  • proszek do pieczenia

Przygotowanie:

Możesz dostosować ilość tych dwóch składników w zależności od tego, ile mrówek musisz zniszczyć.

Jeśli masz w ogrodzie całe mrowisko, którego musisz się pozbyć. Odgarnij go od góry. Zalej ją sodą oczyszczoną.

Następnie zalej go octem. Efekt nie potrwa długo. Niektóre mrówki zabijają tę pieniącą się lawę, a pozostałe uciekają.

Jeśli mrowisko było już zbyt duże i głębokie, proces musiałby zostać powtórzony. To rozwiązanie proste, tanie i funkcjonalne!

Więcej wskazówek

Przygotuj pułapkę

Wymieszaj ½ l wody, 1 łyżkę cukru i 2 łyżki drożdży.  Mieszankę przelej do płaskich pojemników i umieść w miejscach w mieszkaniu, w których mrówki najczęściej się przyzwyczajają. Innym skutecznym sposobem walki z mrówkami jest posypanie  ich ścieżek solą, limonką lub proszkiem do pieczenia.

Ocet winny

Nanieś zwykły ocet na znane ścieżki i miejsca, w których mrówki przyzwyczajają się do pojawiania się w Twoim domu. Możesz też spryskać octem ulubione miejsca na zewnątrz – miejsca pod fasadą, przy oknach czy przy drzwiach. Mrówki mają bardzo wrażliwy zapach, a zapach octu jest dla nich niezwykle intensywny i tracą zapach.

Wymieszaj równą część octu i wody w pojemniku. Wlej płyn do pojemnika z rozpylaczem i trzymaj go pod ręką, gdy zobaczysz mrówki.

Kreda

Wsypać zmiażdżoną kredę pod drzwi lub przetrzeć nią ścieżki mrówek  – idealnie sprawdza się na białych ścianach, gdzie nie będzie widoczna.

Zielona bariera

Aromatyczne zioła takie jak bazylia, mięta czy lawenda odstraszają mrówki. Jeśli masz te zioła w pomieszczeniu lub na oknie, mrówki wolą unikać twojego łuku. W domu pomoże mysi ogon lub cebula lub czosnek.

Zabójcza kombinacja z kuchni

Przygotuj roztwór z 1 części wody, 1 części cukru i 5 części sody oczyszczonej. Tym rozwiązaniem wysmaruj drzwi, ramy okienne i ścieżki mrówek.

Nienawidzą zapachu kawy

Wsyp fusy z kawy blisko ścieżek mrówek. Silny aromat je odstrasza i szybko udają się w bezpieczne miejsce.

Proszek do pieczenia

Posyp go w miejsca, gdzie pojawiają się mrówki. Proszek do pieczenia jest toksyczny dla owadów i nie należy ich unikać.

Przyprawy

Mrówki nie tolerują pachnących przypraw, takich jak goździki czy cynamon. Rozłóż kilka kawałków całego cynamonu i goździków po całym mieszkaniu. Przyprawa działa jak naturalny środek odstraszający irytujące owady.

Cedr

Meble z drzewa cedrowego działają jak niezawodny środek odstraszający różnego rodzaju szkodniki i nie są nawet lubiane przez mrówki.

Mydło w płynie lub detergent

Szybka i skuteczna pomoc to wymieszanie wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i przelanie mieszanki do puszki z aerozolem. Spryskaj ramy okienne, drzwi i trzymaj tę broń pod ręką, gdy pojawią się mrówki.

Spray, którego nienawidzą

Mamy dla Ciebie świetną wskazówkę, jak poradzić sobie z mrówkami i jednocześnie wypełnić swój dom przyjemnym i świeżym zapachem. Zrób skuteczny domowy spray, który sprawi radość niechcianym owadom.

Składniki:

  • 1/2 łyżeczki mydła w płynie
  • 30 kropli olejku miętowego
  • 30 kropli olejku goździkowego
  • 200 ml wody

Przygotowanie:

Najpierw dodaj mydło do wody, a następnie oba oleje. Wymieszaj i przelej do butelki z rozpylaczem. Zastosuj roztwór tam, gdzie widziałeś mrówki w swoim domu – możesz spryskać nim całe mieszkanie – wypełni wnętrze przyjemnym świeżym zapachem. Powtórz spryskiwanie po kilku dniach.

Jak pułapka truskawkowa

Ziemia okrzemkowa – do tej pory nie wiedziałam o co chodzi, ale stwierdziłam, że jest to skała o specyficznym składzie, która sprzedawana jest w postaci proszku.

Wylałam ziemię okrzemkową na ziemię wokół truskawek. Działa w ten sposób, że mrówka przechodząc przez ziemię okrzemkową rozlewa się po jej ciele i stopniowo odwadnia i całkowicie wysusza. Naprawdę się udało i miałam spokój z mrówkami, przeniosły się do sąsiadów, gdzie jest bezpieczniej 😀 .

Uwaga:  Podobnie jak w przypadku mrówek, ziemia okrzemkowa działa również przeciwko innym szkodnikom – zwłaszcza ślimakom. Ślimaki owijają się wokół niej, a ziemia okrzemkowa całkowicie je wysusza.

Inne wskazówki:

Poza ziemią okrzemkową bardzo dobrze radzi się posypywanie ziemi wokół truskawek sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia .

Pomogą też pułapki wazelinowe  – wystarczy położyć trochę wazeliny na drewnie i posypać cukrem. Działa jak idealna pułapka na klej.

Ludzie mają również bardzo dobre doświadczenia z używaniem aromatycznych przypraw. Jeśli po gwarancji znajdziesz w komorze cynamon, ostrą paprykę lub goździki, nie wahaj się rozsypać ich na ziemię wokół truskawek. Zapach odstraszający mrówki.

Mydło w sprayu

Mydło działa poprzez rozbijanie woskowej warstwy ochronnej na ciele mrówek, która chroni je przed odwodnieniem lub odwrotnie, utonięciem w wodzie.

Składniki:

  • 1 łyżka startego mydła
  • 1 i 1/2 szklanki wody

Przygotowanie:

Mydło po prostu rozpuszczamy w wodzie i spryskujemy nim liście truskawek. W razie potrzeby powtórzymy oprysk. Aby zagotować mrowisko, użyj wrzącej wody z odrobiną mydła. Zapobiegnie to ponownemu przemieszczaniu się mrówek w to miejsce.

Słodka pułapka, która pomoże zniszczyć całą kolonię

Robisz to z boraksu i cukru (lub miodu). Wystarczy rozłożyć go w pobliżu truskawek w plastikowych słoikach. Przykryj słoiki i zrób kilka otworów, aby mrówki znalazły się na dnie. Trzymaj tę pułapkę z dala od zwierząt domowych i dzieci. Jest jednak naprawdę bardzo skuteczny, a co najważniejsze, mrówkom udaje się rozprowadzić kwas w mrowisku i zniszczyć całą kolonię.

Comments

Loading...