Natychmiastowe lekarstwo na kaszel i ból gardła – Wypij tą herbatę, a będziesz wdzięczny za radę.

Jest to jeden z najlepszych naturalnych środków na suchy kaszel, ból gardła i łagodzący stany zapalne błony śluzowej.

Wygląda jak kawałki drzewa, ale w rzeczywistości jest to korzeń dobrze znanej rośliny o naukowej nazwie Althaea officinalis. Popularnie nazywany także hibiskusem… Służy do produkcji syropu i herbaty, która jest szczególnie znana z leczenia uporczywego i irytującego kaszlu.

HERBATA HIBISKUS

Herbata z korzenia hibiskusa jest przygotowywana w specyficzny sposób, aby była skuteczna, dlatego należy postępować zgodnie z poniższymi krokami.

Potrzebujemy:

  • 200 ml przegotowanej, ostudzonej wody
  • 1 łyżka korzenia hibiskusa

Przygotowanie:

Zagotuj 200 ml wody i poczekaj, aż ostygnie . Do szklanki wsyp jedną łyżkę korzenia hibiskusa i zalej schłodzoną wodą. Nie używaj gorącej wody , aby nie wpłynąć na skład i jakość substancji aktywnych, ale może być lekko ciepła. Przykryj i odstaw na około 1 godzinę. Po godzinie odcedź napój.

Napój pije się 2-3 razy dziennie. Można go dosłodzić miodem, ale nie jest to konieczne. Dzieciom od 3. roku życia należy podawać jedną łyżeczkę napoju co 2 godziny. Alternatywnie możesz zrobić syrop z hibiskusa.

Syrop z  hibiskusa

Składniki:

  • proszek z korzenia hibiskusa
  • przegotowana, ostudzona woda
  • miód

Przygotowanie:

Proszek z korzenia hibiskusa zmieszać z wodą, przelać do szklanki i pozostawić na noc w temperaturze pokojowej. W tej postaci szlam tworzy gęstą żelową ciecz. który działa łagodząco na gardło i błony śluzowe. Rano przefiltrować i dosłodzić miodem.

Płyn można przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce do 2 tygodni. Korzeń hibiskusa zawiera dużo śluzu, który teraz wydostaje się z korzenia do wody. Śluz ma działanie łagodzące, ponieważ pokrywa błonę śluzową.

Jak korzeń hibiskusa działa na organizm?

Uzdrowienie pochodzi ze śluzu. Badania sugerują, że śluz ten tworzy warstwę ochronną na błonach śluzowych i przewodzie pokarmowym . Śluz jest pełen przeciwutleniaczy, powinien pokrywać i leczyć podrażnione błony śluzowe.

Oprócz śluzu korzeń hibiskusa zawiera asparaginę, szczawian wapnia, garbniki, kwasy fenolowe, skrobię i pektyny.

Aktywne składniki zawarte w hibiskusie dobrze sprawdzają się przy łagodzeniu kaszlu. Ponadto wykazuje łagodne działanie przeciwbólowe, dlatego sprawdza się również jako naturalny lek na ból gardła. Stosowany jest do osłaniania podrażnionych błon śluzowych dróg oddechowych i układu pokarmowego.

Stosowany jest również przy problemach trawiennych i gojeniu się ran. Dzięki zastosowaniu hibiskusa wyściółka jelit może wyleczyć się z wszelkich uszkodzeń.

Z powodzeniem stosowany jest także przy problemach z układem moczowym i skórą.

Kilka badań potwierdziło łagodzące działanie korzenia hibiskusa na kaszel. Jedno z badań wykazało, że syrop z korzenia hibiskusa leczy suchy kaszel. Inne badanie wykazało, że dzieci, które piły herbatę lub syrop z hibiskusa, miały mniej dotkliwy kaszel i rzadziej budziły się w nocy w porównaniu do dzieci, które tego nie przyjmowały.

Trzecie badanie wykazało krótszy przebieg infekcji dróg oddechowych u dzieci, które przyjmowały hibiskus.

W jednym badaniu 822 uczestników stosowało syrop z korzenia hibiskusa lub herbatę w leczeniu suchego kaszlu i bólu gardła. Większość z nich stwierdziła, że ​​w dowolnej formie pomogło to złagodzić objawy w ciągu 10 minut.

Zefir to roślina wieloletnia. Dorasta do wysokości 1-2 metrów. Jego pochodzenie i siedlisko to Europa, zachodnia Azja i północna Afryka. Rośnie dziko, ale jest również uprawiana ze względu na korzenie, liście i kwiaty, które mają zastosowanie w medycynie. Co ciekawe, cukierek Marshmallow wziął swoją nazwę od korzenia hibiskusa, gdyż pierwotnie do przygotowania tego przysmaku producenci używali śluzu z korzenia hibiskusa.

Czy te informacje były dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...