Od teraz moje kwiaty zachwycają wszystkich gości. Domowe sprawdzone nawozy na bujny rozkwit.

Odkąd pamiętam, moja mama bardzo kochała kwiaty i mieliśmy ich bardzo dużo w mieszkaniu. Najtrudniejszą rzeczą było znalezienie odpowiedniego podejścia do każdej rośliny i monitorowanie jej wzrostu w różnych porach roku.

Na ratunek przybywał sprawdzony domowy nawóz dla kwiatów.

Przygotowanie każdego z nich jest bardzo proste, ponieważ składają się ze składników, które są zawsze pod ręką. Jeśli chcesz stworzyć sprzyjające warunki dla wzrostu pięknych kwiatów, przeczytaj nasz artykuł i zabierz się do pracy!

Jak nawozić kwiaty

opieka domowa

Wszystkie rośliny od czasu do czasu wymagają uzupełnienia witamin, minerałów i składników odżywczych. Jeśli kwiat jest w stanie „głodu” przez długi czas, zaczyna więdnąć. Aby nie doprowadzić roślin domowych do tego stanu, skorzystaj z naszych najlepszych przepisów na nawozy.

Słodka woda

Większość roślin uwielbia słodką wodę – zwłaszcza kaktusy. Przed podlewaniem można rozcieńczyć pół łyżeczki cukru w ​​100 ml wody lub po prostu rozsypać cukier na powierzchni gleby przed podlaniem rośliny.

Olej rycynowy

Do kwitnących kwiatów, dobrze jest użyć oleju rycynowego . Rozcieńcz 1 łyżeczkę olejku w 1 litrze wody i podlej roślinę jak zwykle.

Popiół drzewny

popiół dla roślin

Absolutnie wszystkie kwiaty mogą być odżywione nawozem z popiołem drzewnym. Aby przygotować roztwór, wymieszaj 1 łyżkę popiół z 1 litrem gorącej wody i pozostaw na tydzień w ciemnym miejscu, od czasu do czasu zamieszaj.

Można podlewać rośliny w ten sposób nie częściej niż raz na 10 dni .

Skórka z owoców cytrusowych lub granatu

cytrus do nawozu

Skórki granatu lub cytrusów można namoczyć przez jeden dzień w wodzie i uzyskać doskonałe rozwiązanie do nawadniania, które odżywia rośliny zielone i kwitnące.

Roztwór z aspiryną

Jeśli wydaje ci się, że rośliny zaczęły nieco blaknąć i źle wyglądać, przygotuj roztwór z aspiryny. Rozpuść jedną tabletkę w litrze wody i spryskuj kwiaty co kilka dni.

Sok z aloesu

Zimą sok z aloesu będzie doskonałym składnikiem odżywczym dla roślin. Wystarczy rozcieńczyć tylko jedną łyżeczkę herbaty w litrze wody, wlać produkt do butelki i podlać kwiaty w razie potrzeby.

Mleko

mleko na figę

Aby liście fig pozostały piękne i lśniące przetrzyj je szmatką nawilżoną mlekiem .

Witamina B12

witaminy na doniczki

Jeśli jesteś fanem fiołków, musisz wiedzieć o tym domowym nawozie. Rozcieńcz fiolkę witaminy B12 w litrze wody. Podlewaj kwiaty mieszanką dwa razy w miesiącu.

Skórka bananowa

nawóz skórki bananowej

Podczas przesadzania roślin najlepiej użyć skórki bananowej jako nawozu. Drobno posiekaj lub zmiel w maszynce do mięsa skórkę od banana i połóż na dnie doniczki.

Następnie przykryj ją glebą i posadź roślinę. Skórka banana jest bogata w fosfor, magnez i potas, które dobrze przyczyniają się do aktywnego wzrostu kwiatów.

Grzybowa woda

nawóz grzybowy

Aby cieszyć się pięknymi roślinami możesz przygotować wodę grzybową. Drobno posiekaj grzyby jadalne i połącz je z wodą w stosunku 1: 1. Po 24 godzinach odlej płyn i ponownie zalej grzyby wodą. W kolejnym dniu nawóz będzie gotowy. Używaj go nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Dzięki wszystkim wskazówkom i przepisom w tym roku udało mi się bez problemu uratować życie i utrzymać piękny wygląd wszystkich moich roślin domowych.

Ciesz się pielęgnacją swoich ulubionych roślin i podziel się z przyjaciółmi tymi przydatnymi wskazówkami!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!