Doskonały oczyszczacz powietrza, ma również wiele innych zalet: Dlaczego ta piękna roślina powinna być w każdym domu.

Skrzydłokwiat jest jedną z ulubionych roślin doniczkowych w naszych domach. Oprócz tego, że pięknie zdobi wnętrza, ma również przydatne funkcje.

Działa jako naturalny oczyszczacz powietrza, a także przypisuje mu się właściwości harmonizujące, wzmacnia więzi rodzinne. Jest to bardzo mało wymagająca roślina i praktycznie nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Działa jak naturalny odkurzacz, który doskonale oczyszcza powietrze z kurzu, szkodliwych oparów oraz elektrosmogu. Polecany do salonu, ale także do biura, idealnie również sprawdzi się gdy postawisz go na półce w pobliżu urządzeń elektrycznych takich jak komputer, telewizor itp.

Tej roślinie przypisano wiele mistycznych właściwości :

  • Zakładano, że jeśli samotna kobieta zacznie uprawiać tę roślinę, wkrótce odnajdzie swoje szczęście u boku mężczyzny.
  • Mówi się, że poprawia energię w domu i może przynieść dobre samopoczucie i szczęście właścicielom.
  • Działa jako barometr nastroju, jeśli w rodzinie będą częste kłótnie, roślina przestanie kwitnąć, zacznie wysychać i może całkowicie uschnąć.
  • Uważano, że jeśli ta roślina całkowicie zakwitnie, jej właścicielowi wkrótce urodzi długo wyczekiwane potomstwo.

Pielęgnacja rośliny

Domem tej rośliny jest Ameryka Południowa, więc uwielbia ciepło. Optymalna temperatura dla tej rośliny to 18 – 25 stopni, jeśli jest niższa, kwiat nie będzie się dobrze rozwijać. Ponieważ w naturalnym środowisku rośnie dziko w dżungli, nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego.

Jeśli promienie słoneczne padają bezpośrednio na roślinę, może to spowodować oparzenia liści. W najgorętsze godziny dnia najlepiej przenieść roślinę do cienia lub przykryć. Skrzydłokwiat łatwiej toleruje cień i półcień, ale długotrwały brak światła może wpływać na kolor i wielkość liści – będą kruche i drobne. Najlepszą lokalizacją jest wschodnie okno.

Pochodzi z wilgotnej dżungli i dlatego preferuje glebę wilgotną, ale nie przemoczoną. Uwielbia rosę i jeśli będziesz zraszać ją codziennie, będzie miała piękne, zdrowe liście.

Jesienią i zimą roślina potrzebuje odpoczynku i lepiej nie nawozić jej w tym okresie. Zimą wskazane jest również zmniejszenie ilości podlewania. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, roślina będzie kwitła przez cały rok!

Comments

Loading...