Dzięki tej opcji ukrytej w grzejniku zaoszczędzisz setki złotych na ogrzewaniu. Niewiele osób o tym wie.

Niewiele osób wie o tej ukrytej funkcji każdego grzejnika! W ten sposób możesz zaoszczędzić setki złotych…

Polacy martwią się tegorocznymi rachunkami za ogrzewanie. Czy są jakieś sposoby na oszczędzanie? Jak się okazuje, istnieje metoda, o której wciąż niewiele osób wie. Chodzi o ukrytą funkcję grzejnika. Dzięki temu cięcie kosztów będzie prostsze niż myślisz!

Jak oszczędzać?

Obawy związane z sezonem grzewczym nie dają spać wielu Słowakom. Nikt z nas nie chciałby otrzymać „rachunku za horror”. Jak zatem ogrzać mieszkanie lub dom? Kluczową zasadą w tym przypadku będzie unikanie długiego wietrzenia pomieszczeń.  Nie rezygnuj ze świeżego powietrza, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić! Na czas wietrzenia grzejniki powinny być wyłączone.

„Wystarczy obrócić pokrętło do pozycji „0”. Wtedy termostat nie zacznie pobierać dodatkowej energii do regulacji temperatury w pomieszczeniu” –  wyjaśnia Super Express.

Czy wiecie co kryje się pod cyframi na pokrętle grzejnika?

„SE” postanowiło zwrócić uwagę na fakt, że nasze grzejniki posiadają termostaty ze skalą od 0 do 5. Co dokładnie oznaczają poszczególne cyfry?

0 lub płatek śniegu – grzejnik utrzymuje temperaturę 6-8 stopni Celsjusza;
1 – 12 do 13 stopni Celsjusza w pomieszczeniu;
2-15 stopni Celsjusza;
3 – 18 do 20 stopni Celsjusza;
4 – 22 do 24 stopni Celsjusza;
5-28 stopni Celsjusza i więcej.

Decydując się na ustawienie grzejnika na „5”, należy pamiętać, że nie ma gwarancji, że pomieszczenia nagrzeją się szybciej. Dodatkowo taka aktywność może doprowadzić do wysuszenia powietrza w naszym mieszkaniu czy domu, przez co będziemy częściej wietrzyć.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Comments

Loading...