Przepis na olejek z pokrzywy – Największa pomoc dla skóry i obolałych kości.

Przygotuj w domu olejek pokrzywowy, który wyprodukujesz prawie za darmo i podziękujesz za to niebu. Może pomóc w chorobach skóry, ale także przy bólach stawów. Możesz to zrobić bardzo łatwo!

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem. Nie ma lepszego naturalnego środka niż młode pokrzywy. Jest bogaty w witaminy A, B2, C i D. Zawiera składniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze, aminokwasy i chlorofil.

Jest także dobrym źródłem wapnia, potasu, jodu, manganu i żelaza.  Zawartość witaminy C w pokrzywie jest nawet wyższa niż w porzeczkach czy cytrusach. Pokrzywa zwyczajna ma bogaty skład chemiczny, dlatego jest często wykorzystywana w medycynie naturalnej oraz w przemyśle kosmetycznym. Oprócz herbaty popularny jest również olejek pokrzywowy, który można kupić w aptece lub zrobić w domu.

Stosowanie oleju z pokrzywy

Regularnie wcierając olejek w skórę głowy, uzyskasz szybszy wzrost włosów  a ponadto będą one bardziej elastyczne i miękkie. Możesz również dodać go do maseczki lub kremu. Zmieszanie olejku z szamponem da szampon o działaniu leczniczym.

Jego celem jest zniwelowanie swędzenia i przyspieszenie gojenia się ran. Dzięki niemu można również zapobiegać tworzeniu się blizn po oparzeniach, redukować podrażnienia oraz wzmacniać krążenie krwi w drobnych zwojach i naczyniach włosowatych.

Tłumią reakcje alergiczne, redukują natłuszczenie skóry i oczyszczają pory trądzikowe. Do przygotowania olejku pokrzywę należy zbierać od maja do lipca, zanim zakwitnie. Oderwij liście bez pajęczyn i uszkodzeń, które mają jednolitą, ciemnozieloną barwę.

Zbiór powinien odbywać się przy suchej i słonecznej pogodzie. Pokrzywę najlepiej łowić w miejscach poza drogami lub zanieczyszczeniami miejskimi.

Przygotowanie:

Przed przygotowaniem olejku z pokrzywy opłucz pokrzywę pod bieżącą wodą i wysusz. Liście możemy posiekać nożem, ale nie jest to konieczne. Przygotuj zamykany szklany kielich z pokrywką, napełnij go młodymi pokrzywami, wlej oliwę z oliwek i zamknij.

Przechowywać w słonecznym miejscu i od czasu do czasu wstrząsać. Pierwszym znakiem, że olej jest gotowy, jest ciemnienie zielonej materii. Zajmuje to co najmniej 2 tygodnie. Olejek ten może być bardzo skuteczny w zapaleniu stawów, osteoporozie i reumatyzmie.

Dużo zdrowia!

Comments

Loading...