Ważne jest, aby wyeliminować przyczynę na czas: Dlaczego liście storczyka więdną i jak uratować roślinę.

Około 10 lat temu moi rodzice dostali swoją pierwszą orchideę. Pracownicy wręczyli mamie prezent urodzinowy w postaci tych pięknych kwiatów. Z roku na rok jej kolekcja była urozmaicana, a kwiaty rosły i pięknie kwitły.

Przez długi czas myślałam, że w domu jest im odpowiednio, dopóki liście orchidei w kuchni nie zwiędły. Moja mama natychmiast zaczęła ratować roślinę. Na szczęście jej koleżanka, która pracuje w kwiaciarni, dała jej cenną radę. Jeśli liście są wiotkie, zaleca zwrócenie uwagi na następujące czynniki.

Naturalne warunki

Kwiaciarka powiedział, że istnieje kilka powodów, dla których liście orchidei mogą tracić elastyczność. Najbardziej oczywistym z nich jest niewystarczające podlewanie. Roślinie brakuje wilgoci, przez co traci zdrowy wygląd.

Należy pamiętać, że storczyk to roślina tropikalna przyzwyczajona do obfitego podlewania i ciepłego wilgotnego powietrza. Organizuj im regularne kąpiele oraz sprawdzaj, żeby podłoże nie wysychało.

Zimą trzymaj storczyki z dala od grzejnika. Suche, gorące powietrze jest szkodliwe dla kwiatów. W naturalnych warunkach rosną w dżungli, w cieniu drzew, więc nie tolerują również bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli odpowiednio dostosowałaś podlewanie, ale liście nadal nie są elastyczne, zmień położenie storczyka. Przenieś go w chłodniejsze miejsce i zwiększ wilgotność. W tym ostatnim pomoże ci butelka z rozpylaczem.

Infekcje grzybicze

Comments

Loading...