Wystarczy jedna łyżka: W cudowny sposób przyniósł wiele kwiatów w ciągu kilku dni.

Być może zdarzyło Ci się, że kupiłeś piękną roślinę, przyniosłaś ją do domu i po kilku dniach zaczęła więdnąć i odpadać.

Na pewno chciałabyś wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć. Rośliny, które kupujemy w ogrodzie czy w supermarkecie po przyniesieniu do domu doświadczają znacznej zmiany temperatury, co może mieć negatywny wpływ na ich wygląd.

Mamy świetną wskazówkę dotyczącą naturalnego nawozu, który pobudzi kwitnienie skrzydłokwiatów, fiołków i innych roślin domowych.

Nawóz cynamonowy

Skłądniki:

  • 1 litr wody
  • 1 łyżeczka mielonego cynamonu

Przygotowanie:

Do pojemnika wsypać mielony cynamon i zalać wodą.  Dokładnie wymieszaj i nałóż na korzenie roślin. Nawóz ten nadaje się do wszystkich roślin kwitnących i niekwitnących.

Działanie cynamonu:

Cynamon jest bogaty w fosfor, wapń, potas, żelazo, sód, cynk i magnez. Zawiera praktycznie wszystko, czego potrzebuje Twoja roślina. Pomoże jej to ponownie zakwitnąć, a ponadto kwitnienie będzie ciągłe. Oprócz tego działa również grzybobójczo, dzięki czemu ochroni Twoje rośliny przed różnymi chorobami, a nawet szkodnikami.

Cynamon zawiera niezbędne dla rośliny składniki odżywcze, dlatego zaleca się stosowanie go przynajmniej raz w tygodniu. Więcej informacji znajdziesz w załączonym filmie na końcu artykułu.

Inne nawozy naturalne, które sprawdzają się doskonale

Torebki herbaty

Jeśli regularnie pijesz herbatę, nigdy nie wyrzucaj zużytych torebek z herbatą. Są doskonałymi sprzymierzeńcami w nawożeniu gleby naszych roślin, zwłaszcza róż. Nie zapomnij usunąć suchych kwiatów, które zakwitły, aby zrobić miejsce dla nowych kwiatów i kontynuować proces.

Wystarczy, że wysuszyć zużyte torebki herbaty, wysypać ich zawartość i wymieszać z ziemią. To bardzo proste i szybkie.

Skórki bananów i skorupki jaj

Nie wyrzucaj już skórek od bananów ani skorupek jajek. Zawierają bardzo cenne dla roślin składniki odżywcze. Dzięki nim będą zdrowo rosły i obficie kwitły. Skórki bananów pokroić na małe kawałki i osuszyć.

Skorupki jaj należy wcześniej umyć, dobrze osuszyć, a następnie zmielić na proszek np. w młynku do kawy. Można także użyć suszonych fusów z kawy.  Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać wszystkie składniki w misce i wmieszać je w podłoże. Można z nich także przygotować roztwór do podlewania roślin.

Goździki

Są bogate w żelazo i mogą być doskonałym pomocnikiem w uprawie roślin. Umieść co najmniej 3 lub 4 goździki w ziemi. Kiedy podlewasz roślinę, uwalniają one do gleby żelazo , dzięki czemu roślina jest zdrowsza i silniejsza.

Cudowny eliksir na wszystko, co kwitnie

Przygotujesz go z najpopularniejszych składników, które masz w kuchni, a Twoje pokoje odwdzięczą Ci się pięknymi kwiatami.

Składniki:

  • 1 l ciepłej wody
  • 1 łyżka cukru
  • 10 g drożdży

Przygotowanie:

Do ciepłej wody dodać drożdże, posypać cukrem i dokładnie wymieszać. Odstawić na dwie godziny w ciepłe miejsce. Następnie należy rozcieńczyć roztwór wodą o temperaturze pokojowej w stosunku 1:5.

Nakarm rośliny tym nawozem raz na 30 dni przez całą jesień i zimę. Wiosną i latem nawozić intensywniej, mniej więcej raz na 10 dni. Naturalne substancje i witaminy zawarte w drożdżach bardzo dobrze stymulują wzrost roślin. Dlatego ten prosty nawóz jest często stosowany przez profesjonalistów w szklarniach i ogrodach botanicznych. Powodzenia!

Comments

Loading...