Dwa cudowne nawozy dla roślin doniczkowych: Twoje kwiaty odwdzięczą się pięknem za ich nawadnianie.

W tym artykule poznasz dwa uniwersalne nawozy naturalne, które naprawią rośliny doniczkowe.

Dzięki takiemu nawożeniu będziesz miał sale wystawiennicze, a zmiana na lepsze będzie zauważalna już po pierwszych zastosowaniach. Roślina wygląda zdrowiej i bujniej. Szczególnie uwielbiają je pelargonie i storczyki, ale są korzystne dla wszystkich roślin doniczkowych.

Naucz się wykorzystywać moc cytrusów i przygotuj nawóz. Podlewanie roślin doniczkowych mieszaniną wody i soku z pomarańczy lub cytryny wspomaga aktywny wzrost korzeni, odbudowuje i leczy osłabione rośliny. Nawóz ten stymuluje również zdrowy wzrost liści i ułatwia obfite kwitnienie.

Wśród roślin preferujących tę metodę nawożenia są pelargonie, fiołki i storczyki. Wykazano, że sok z pomarańczy i cytryny ma bardzo pozytywny wpływ na rośliny. Wynika to głównie z zawartych w nich minerałów i złożonych witamin.

Aby wymieszać z sokiem pomarańczowym wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę soku z 1 litrem zimnej wody.  Otrzymany płyn dobrze wymieszać. Spryskać liście roślin (w przypadku storczyków nawóz aplikować tylko na korzenie, nigdy na liście).

To samo dotyczy mieszanki z sokiem z cytryny. Obydwa nawozy można również stosować do podlewania podłoża roślin doniczkowych.

Dawkowanie

Dla roślin zdrowych zaleca się podlewanie raz na trzy tygodnie, a dla roślin osłabionych raz w tygodniu.

Nie wyrzucaj łusek cytrusowych!

Skórki cytrusowe, zwłaszcza mandarynki, są również przydatne w przypadku roślin doniczkowych. Dlatego nie wyrzucaj ich.

Chronią rośliny przed mszycami, a dodatkowo uwalniają minerały do ​​podłoża, co jest korzystne dla roślin. Wystarczy dodać kilka skórek do rośliny. Powodzenia!

Comments

Loading...