8 przydatnych roślin, które skutecznie odstraszą komary w Twoim ogrodzie. Ja już nie mam z nimi problemów

Lato jest tuż za rogiem. Wkrótce będzie czas, kiedy dzień będzie długi, pogoda doskonała i nie chcesz szybko wracać do domu. Wszystko wspaniale, gdyby nie jedno … komary.

Irytujące i brzęczące komary mogą zrujnować nawet najbardziej udane spotkanie z przyjaciółmi czy rodzinnego grilla. Ponadto niosą wiele niebezpiecznych chorób.

jak pozbyć się komarów

Wystarczy podjąć odpowiednie działania, aby się ich pozbyć! Dziś opowiem o jednym z najskuteczniejszych środków odstraszających komary.

Aby się ich pozbyć, wystarczy zasadzić na tarasie czy balkonie odpowiednie rośliny. Zobacz które!

Kocimiętka

Roślina ma przyjemny zapach i zawiera wiele substancji, które odstraszają komary. Ponadto kocimiętka jest stosowana w medycynie i ma wiele właściwości leczniczych.

rośliny lecznicze

Bazylia

Jest szczególnie skuteczna w odstraszaniu komarów.

rośliny do dawania

Nagietek

Piękne jasne kwiaty, które z pewnością będą cudną ozdobą. Ta roślina jest całkowicie bezpretensjonalna w opiece.

jakie rośliny w kraju

Rozmaryn

Oszałamiający aromat rozmarynu jest znany każdemu, wielu zdaje sobie sprawę z jego korzystnych właściwości. Roślina ta zawiera duże stężenie olejków eterycznych, które odstrasza nieprzyjemne owady.

jakie rośliny na daczy

Trawa cytrynowa

Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych i pożytecznych roślin ozdobnych. Trawa ma bardzo przyjemny zapach cytryny, który doskonale odpycha komary.

środek odstraszający komary

Lawenda

Pachnąca i piękna lawenda bez wątpienia ozdobi Twój taras, zachwyci Cię przyjemnym zapachem i, jako przyjemny bonus, odstraszy komary. Jedynym minusem – zamiast komarów mogą latać pszczoły.

co rozwijać w kraju

Eukaliptus

Te wiecznie zielone krzewy są bardzo skuteczne w walce z komarami. Eukaliptusowy olejek jest doskonałym środkiem odstraszającym komary.

A jak walczysz z irytującymi komarami? Pamiętaj, aby podzielić się swoimi sposobami z nami komentarzach!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!