Wystarczy wylać to na zwykłą szmatkę, a kurz nie będzie już przyklejał się do mebli. Gwarantowany domowy trik przeciw kurzowi.

Kurz na meblach osadza się niemal natychmiast po wytarciu – koszmar każdego domu.

Wypróbowałem tę sztuczkę i muszę powiedzieć, że działa fantastycznie. Możesz zetrzeć kurz tą cudowną miotełką, a poza tym wszystko świeci i świeci jak nowe, kurz nie opadnie tak szybko, jak do tego przywykłeś. Ta sztuczka pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu!

Jak zrobić cudowny odpylacz?

Chociaż regularnie wycierasz kurz, błyskawicznie osadza się on na meblach, cokołach i listwach. Dlatego doradzimy Ci metodę, dzięki której nie będziesz musiał tak często wycierać kurzu.

Przygotowanie:

Przede wszystkim wytrzyj kurz z mebli, cokołów i wszystkich powierzchni, na których znajduje się kurz. Następnie weź płyn do zmiękczania tkanin. Nałóż trochę na ściereczkę z mikrofibry.

Pokryj wszystkie powierzchnie. Zmiękczacz do tkanin sprawi, że kurz nie opadnie tak szybko. Ma działanie antystatyczne. Świetnie sprawdza się również na listwach przypodłogowych. Zmiękczacz do tkanin może być również stosowany do mebli, blatów, szafek kuchennych itp. Choć może to zabrzmieć niewiarygodnie, jest naprawdę skuteczne.

Hotelowa sztuczka przeciw kurzowi!

Możesz być zaskoczony, nawet w ekskluzywnych hotelach regularnie rozwiązują tę sztuczkę. Wreszcie czysty pokój bez nagromadzonego kurzu to wizytówka każdego dobrego hotelu. Pani Tamara przez wiele lat pracowała jako służąca, a w zagranicznych hotelach nauczyła się umiejętnie i po prostu walczyć z kurzem.

Metoda ta stosowana jest również w światowych galeriach i muzeach, gdzie konieczne jest utrzymanie eksponatów w całkowitej czystości – bez osadów kurzu. Korzystanie z tego prostego i niedrogiego produktu całkowicie zmieni sposób, w jaki dbasz o swój dom.

Cały sekret to nic innego jak płynna  gliceryna . Gliceryna zapobiega długotrwałemu osadzaniu się kurzu. Dzięki jego zastosowaniu można w łatwy sposób zapobiec osadzaniu się kurzu na lustrach, ramach, telewizorach i malowanych powierzchniach. Gliceryna na dłużej utrzymuje również okna w doskonałej czystości – zapobiega osadzaniu się nie tylko kurzu, ale również kropli wody deszczowej.

Jak to działa?

Gliceryna tworzy na meblach niewidzialną warstwę ochronną, która odpycha kurz z powierzchni, dzięki czemu trzeba ją przecierać znacznie mniej niż do tej pory. Wystarczy nałożyć kilka kropel płynnej gliceryny na ściereczkę z mikrofibry i jak zwykle wytrzeć mebel.

To nie wszystko

Gliceryna może rozjaśnić i doskonale chronić parkiety, podłogi laminowane i kafelki. Dodaj kilka kropel gliceryny do miski z wodą, której użyjesz do umycia podłogi.

Gliceryna usuwa również plamy. W przypadku uporczywych plam nałóż kilka kropel gliceryny, a następnie zmyj w słonej wodzie. Gliceryna wykorzystywana jest również w celach kosmetycznych. Nadaje się również do pielęgnacji włosów, dodaj kroplę gliceryny do szamponu i włosy będą znacznie jaśniejsze. Jeśli do kremu do rąk dodamy kroplę gliceryny, nasza skóra będzie bardziej miękka.

Powodzenia!

Comments

Loading...