Metody, które naprawdę działają przeciwko mrówkom: Szkoda, że ​​wcześniej ich nie znałam.

Na zajęciach z biologii dowiedzieliśmy się, że mrówki są pożytecznymi owadami.

W ogrodzie są jednak w stanie wyrządzić nieodwracalne szkody. Fakt, że te stawonogi niszczą korzenie roślin, co prowadzi do ich więdnięcia, a dodatkowo przenoszą mszyce, czyni je wrogami Twojego ogrodu.

Dzięki tym wskazówkom od doświadczonych ogrodników naucz się skutecznie je likwidować i pozbyć się ich na dobre! W ten sposób możesz się ich pozbyć nie tylko w ogrodzie, ale również w mieszkaniu.

Zabójcza mikstura z kuchni

Stosunkowo drastycznym, ale skutecznym rozwiązaniem na wyeliminowanie mrowiska w ogrodzie nawet bez chemii jest użycie sody oczyszczonej i octu. Na mrowisko wlej 4 łyżki sody oczyszczonej. Następnie zalej go octem. Soda reaguje z octem i zabija mrówki.

Proszek do pieczenia i cukier puder

Proszek do pieczenia działa jak trucizna na mrówki, ale same go nie konsumują. Dlatego wymieszaj proszek do pieczenia z cukrem pudrem w stosunku 1:1. Posyp nim miejsca występowania mrówek. Jeśli królowa zostanie zabrana do mrowiska, będziesz w stanie wytępić całą kolonię.

Drożdże i miód

Ta kombinacja powinna działać podobnie do cukru w ​​proszku do pieczenia. Miód przyciąga mrówki. Kiedy jedzą go z drożdżami, zaczyna fermentować w ich organach i je niszczyć. Przygotuj tę pułapkę np. na wieczka z plastikowych butelek. Umieść je w kilku miejscach, w których mrówki są najwyżej.

Przyprawy, których nienawidzą

Stwierdzono, że ostry aromat cynamonu jest skutecznym środkiem odstraszającym. Aby odstraszyć mrówki, możesz użyć sproszkowanego cynamonu, spryskując miejsca, w których przebywają mrówki, lub olejku cynamonowego. Związki zawarte w olejku cynamonowym są skuteczne zarówno w zabijaniu, jak i zabijaniu mrówek. Niech waciki nasiąkną olejem i umieść je w miejscach, w których widziałeś mrówki.

Mąka z czarnym pieprzem i cynamonem

Mąkę mieszamy z czarnym pieprzem i cynamonem w stosunku 1:1:1 i posypujemy tą ziemią na chodniki. Są to skuteczne metody, które należy zastosować w walce z mrówkami.

Pamiętaj jednak, że mrówki to intensywne stworzenia i jeśli wyczują niebezpieczeństwo, naturalne metody mogą zawieść. W takim przypadku spróbuj na przykład taśm samoprzylepnych, aby uniemożliwić mrówkom dotarcie do miejsc, w których ich obecność jest niepożądana.

Szybka wskazówka do domu

Możesz również chronić swój dom przed mrówkami i innymi szkodnikami, łącząc w spryskiwaczu środek do czyszczenia szkła i płynny detergent lub detergent. Połączenie tych środków usuwa pachnący ślad feromonów, który mrówki zostawiają podczas chodzenia.

Spryskaj preparatem miejsca , w których gromadzą się mrówki, ścieżki, którymi się poruszają, lub miejsca, w których wchodzą do mieszkania. Jeśli przeszkadza Ci zapach płynu do mycia szyb, ślady feromonów można również usunąć za pomocą dowolnego rodzaju wody z mydłem.

Comments

Loading...