W domu nie znajdziesz już much, ani komarów: Proste domowe rozwiązanie, które na stałe je wyeliminuje (przepis)

Ta naturalna mieszanka pomoże uchronić Cię przed komarami, muchami i różnego typu owadami.

Muchy, komary potrafią uprzykrzyć życie. Na rynku dostępne jest wiele specyfików, aby pozbyć się owadów, niestety zawierają one wiele substancji toksycznych.

Dziś przedstawiamy proste i skuteczne, domowe rozwiązanie na ten problem.

Potrzebujesz:

  • pół szklanki oleju roślinnego
  • pół szklanki szamponu
  • pół szklanki octu

Postępowanie:

Dodaj wszystkie składniki do butelki ze spryskiwaczem. Dobrze wymieszaj, aż wszystkie trzy składniki zostaną całkowicie połączone. Następnie spryskaj te powierzchnie w domu, na których najczęściej zauważysz owady.

Mieszanka jest nietoksyczna i bezpieczna dla dzieci i zwierząt domowych, ale jest bardzo skuteczna przeciwko owadom. Spryskaj każdy zakątek domu, a zauważysz, że muchy i komary znikną w ciągu kilku godzin.

Alpa Francówka i goździki na muchy oraz komary

Wlej całą butelkę Alpy francówki, dodaj do niej 20-30 kawałków goździków i ustaw mieszaninę obok drzwi czy okien w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu do domu nie będą wlatywać komary, muchy ani osy.

Moc nagietka

Komary oraz muchy nie lubi zapachu tej rośliny – chodzi o nagietek. Można go znaleźć w różnych odmianach, ma naprawdę ładne kwiaty i ozdobne liście. Natomiast owady nie cierpią tego zapachu, wystarczy, że posadzisz go wokół tarasu, a zobaczysz jak skutecznie odstraszy komary i muchy.

Pułapka na komary – działa wewnątrz i na zewnątrz

Wystarczy umieścić ją w kilku miejscach, na przykład wokół tarasu lub w mieszkaniu.

Pułapka z cukru lub miodu i drożdży jest skuteczna, ponieważ uwalnia dwutlenek węgla poprzez fermentację i wytwarza ciepło, które przyciąga komary.

Potrzebujesz:

  • 1 szklanka wody
  • ¼ szklanki brązowego cukru
  • 1/4 łyżeczki suszonych drożdży (mogą być również świeże)
  • przezroczysta dwulitrowa butelka

Postępowanie:

Przetnij butelkę na pół. Wsyp brązowy cukier do ciepłej wody i mieszaj, aż się rozpuści. Odstaw słodki roztwór do ostygnięcia, a następnie wlej go na dno butelki. Dodaj drożdże (nie trzeba ich mieszać).

Drożdże wytwarzają dwutlenek węgla, który bardzo intensywnie przyciąga komary. Odwróć połowę butelki z szyjką do góry. Jeśli ścianki do siebie nie przylegają, przykryj je taśmą izolacyjną.

Dolną części butelki owiń w coś czarnego np. tkaninę lub czarną taśmę. Górną część pozostaw przejrzystą.

Cała sztuczka polega na tym, że komary uwielbiają chować się w ciemnych miejscach, a zwłaszcza tam, gdzie czują dwutlenek węgla. Wlecą do środka, ale już nie będą w stanie się wydostać.

Sztuczka na kleszcze i komary

Idealny sposób na spokojne spacery na łonie natury lub gdy po prostu odpoczywasz w swoim ogrodzie.

Wystarczy, że do skarpety lub bawełnianego woreczka włożysz koper włoski, zawiążesz sznurkiem i lekko zmiażdżysz kilka razy (2-3 razy) tłuczkiem do mięsa, aby uwolnić aromat. Zawsze gdy wybieram się na spacer do lasu wkładam go w skarpetę, aby jego zapach odstraszył kleszcze i komary.

178 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!