Zastosuj ten nawóz, a Twoje storczyki w końcu odżyją – Dzięki temu moje orchidee kwitną już przez 10 miesięcy.

Przepis na ten nawóz znalazłam w jednej grupie dla ogrodników, gdzie podkreślono jego niesamowicie dobry wpływ na pomidory, paprykę, a także na kwiaty np. hortensje.

Dzięki niemu moje orchidee kwitną już przez 10 miesięcy.

Ponadto roślina wypuściła kolejną kwitnącą łodygę, więc już nie mogę się doczekać kolejnych kwiatów. Dodatkowo używam nawozu do wspomnianej już papryki i pomidorów.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​po około już dwóch tygodniach orchidea wypuszcza pierwsze pąki, a po kolejnym zastosowaniu była już rozkwitnięta.

Czego potrzebujesz do zrobienia nawozu?

  • fusy z jednej filiżanki kawy
  • 3 skórki od banana
  • 3  skorupki jajka
  • 1 litr wody
  • pojemnik do przechowywania
  • blender

Ziarna kawy

Zawierają dużą ilość azotu, który jest uwalniany stopniowo i długo  odżywia glebę. Zawiera również cenne minerały, takie jak magnez, potas, fosfor i miedź.

Skórka banana

Zawiera głównie potas, wapń, magnez i fosfor. W rezultacie dają roślinie siłę i odporność na szkodniki, a także energię do kwitnienia. Aby przyspieszyć wzrost małych sadzonek, zastosuj następującą metodę – 2 skórki banana namocz w około 1 litrze wody, odstaw na 2 dni, a następnie użyj przygotowanej wody do podlewania.
Skorupki jajek

Są bogate w wapń i doskonale sprawdzają się jako nawóz do pomidorów,  papryki czy bakłażana. Chronią również kwiaty przed gniciem. Skorupki również świetnie nadają się na kompost.

Jak zrobić nawóz?

Ostrożnie umyj skorupki jajek i najlepiej podgrzej je w piekarniku (lub w kuchence mikrofalowej przez 2 minuty), aby zabić bakterie i salmonellę, pokrój drobno skórki bananów i umieść je razem z fusami w blenderze.

Dodaj trochę wody i delikatnie wymieszaj. Powstały nawóz wlej do butelki, dodaj resztę wody i pozostaw do fermentacji przez 2 dni. 

Użycie

Nawoź 1 raz na 15 dni – przed kwitnieniem i w jego trakcie. Przechowuj w lodówce.

Comments

Loading...