Jeśli długo nie kwitną, weź 50 g ryżu i wypróbuj tę wskazówkę: Najlepsza sztuczka dla storczyków.

Znajoma kwiaciarka poleciła mi kilka sposobów na piękne storczyki, z wykorzystaniem prostych składników, które możliwe że każdy z nas ma w domu. Zawierają wszystkie substancje potrzebne roślinie – fosfor, potas, azot, węglowodany i magnez – najważniejsze substancje dla zdrowego cyklu życia kwiatów. Te pierwiastki śladowe dostają się do rośliny stopniowo i jeśli potrafisz ich prawidłowo używać, zapewnią długie lata we wspaniałej formie Twoim kwiatom.

„Magiczna woda” do storczyków i innych roślin doniczkowych

To nic innego jak zwykła woda, która została po namoczeniu ryżu. Woda, którą wielu z nas wlewa do kanalizacji, jest pełna witamin i składników odżywczych, których potrzebują rośliny, zwłaszcza w okresie kwitnienia i wzrostu.

Zawiera szereg substancji, które znajdziemy w kupnych nawozach dla roślin. Zawiera witaminy z grupy B (zwłaszcza B1 i B2), azot, fosfor, potas, skrobie, tłuszcze, węglowodany, ale także złożone składniki odżywcze, które roślina przekształca w energię, siłę i odporność na szkodniki. Możesz bezpiecznie przechowywać wodę w lodówce i używać jej, gdy jej potrzebujesz.

Storczyki i inne rośliny doniczkowe podlewamy raz na 15-20 dni. Jednak nigdy nie należy podlewać ich zimną wodą, konieczne jest, aby woda miała temperaturę pokojową!

Przygotowanie jest proste – wystarczy zalać 50 g ryżu 500 ml wody, pozostawić na 24 godziny, a następnie odcedzić.

Mieszankę tę można stosować tylko raz (maksymalnie 2 razy) w miesiącu w okresie wegetacji, wlewając ją do gleby. Uważaj jednak na nadmierne nawożenie : oznaką nadmiernego nawożenia jest biały nalot na glebie oraz brązowawe lub wręcz wysuszone liście rośliny.

Jak nawozić orchideę

Nawożenie w okresie wegetacji, kiedy kwiat wypuszcza nowe liście i pędy. Używaj przy każdym podlewaniu, ale ostrożnie – tylko trochę. Jeśli zauważysz, że roślina nadal kiełkuje, rosną  nowe liście i pędy, kontynuuj nawożenie. Jeśli wzrost się zatrzyma, przestań.

Nawożenie podczas kwitnienia. Ważne: nie dotyczy to roślin kwitnących, które właśnie przyniosłeś ze sklepu. Pozwól im zakwitnąć i zacznij nawozić po 3-4 miesiącach..

W okresie jesienno-zimowym i letnim upale storczyki spowalniają wzrost, dlatego nie zaleca się nawożenia częściej niż raz w miesiącu.

Roślin chorych, bardzo osłabionych i przesadzonych nie należy nawozić.

Comments

Loading...