Najlepsze sztuczki na zatkany syfon.

Zapomnij o chemii! Sprawdzone domowe sztuczki pomogą, na zatkaną wannę, zlew lub umywalkę . Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, a zatkany odpływ będzie już przeszłością!

Tabletki do zmywarek

Tabletkę rozpuścić w garnku z wrzącą wodą i pozostaw na około pół godziny. Następnie wlej roztwór do odpływu. Pozwól mu zadziałać, a następnie po prostu spłucz wodą.

Stary klasyk – 1 łyżka sody i kieliszek octu

Przygotowanie:

Weź 1-2 łyżki sody oczyszczonej i wlej ją do odpływu.

Teraz wsyp sodę do szklanki octu. Reakcja chemiczna zachodzi natychmiast i soda zaczyna się pienić, co jest w porządku. Na koniec wlej pełny czajnik do odpływu .

Najpierw wlej część wody z czajnika, pozwól jej się spienić i odcedź, a następnie dodaj resztę wrzącej wody do odpływu.

Z odpływu wypłyną bąbelki, co jest dobrym znakiem. Gdy ostatnia wrząca woda spłynie, wypuść wodę z kranu, a odpływ powinien spłynąć idealnie.

1 łyżka stołowa soli do zlewu i już się nie zapycha

Tani i skuteczny sposób na zatkany odpływ – pomaga nawet w przypadku ciężkich przypadków.

Składniki:

  • 1 łyżka soli kuchennej na każdy odpływ (również do WC)
  • wrząca się woda

Przygotowanie:

Zabieg jest bardzo prosty, a dzięki regularnej aplikacji nie będziesz miał najmniejszego problemu z nieprzyjemnym zapachem czy zatkaną umywalką, wanną, prysznicem czy toaletą. Wystarczy wsypać łyżeczkę soli do odpływu (WC) i zalać go wrzątkiem.

Jak wyeliminować zapach z odpływu

Odkąd chemia dosłownie zjadła moją wannę pod prysznicem, już jej nie używam i staram się jej unikać najlepiej, jak potrafię. Jeśli mamy problem z zapachem z prysznica, używam tej sprawdzonej rzeczy. Wieczorem wsypuje 2 opakowania proszku do pieczenia na noc, rano spłukuję silnym strumieniem wody.

Z pomocą proszku do pieczenia wymyśliłam również  idealne domowe rozwiązanie zatkanych rur. Jest świetny, działa szybko i niezawodnie. Jeszcze mnie nie zawiódł. Zanim wyleję do odpływu, usuwam jak najwięcej włosów i brudu na powierzchni. Powodzenia!

Comments

Loading...