Jak ukryć szpecący grzejnik i jednocześnie przekształcić wnętrze. Oryginalne i stylowe pomysły

W mroźne zimowe dni, ogrzewanie jest niezbędne w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego obecność grzejników w nich jest niewątpliwie plusem. Ale często stają się one przeszkodą, gdy chcesz pięknie zaprojektować pokój.

jak ukryć baterię w kuchni

Problem z grzejnikami jest szczególnie istotny w pokojach dziecięcych i pokojach, w których dzieci często się bawią, nie tylko ze względów estetycznych, ale także dlatego, że dzieci dużo biegają i mogą się uderzyć w twardy grzejnik.

Współczesne grzejniki mają w większości taki wygląd, że z łatwością pasują do nowoczesnego wystroju, ale starsze, żeliwne wyglądają całkowicie przygnębiająco. Dlatego konieczne jest ukrycie ich, aby nie były widoczne, ale również nie przestały ocieplać pomieszczeń.

Jak ukryć grzejnik?

Przygotowaliśmy zbiór praktycznych sposobów, jak ukryć grzejnik, a jednocześnie przekształcić wnętrze.

Najłatwiej jest pomalować grzejnik. Użyj specjalnej farby odpornej na wysoką temperaturę. Kolor musi być wybrany tak, aby był dopasowania do wnętrza pokoju. Możesz użyć tu swojej wyobraźni!

jak ukryć baterię w pokoju dziecinnym

Bardzo oryginalny pomysł! Do jego wykonania konieczne jest posiadanie kilku motków sznurka, 3 godzin czasu i wytrwałości.

jak ukryć akumulator grzewczy

Możesz ukryć grzejnik za pomocą bawełnianej kurtyny. Ta opcja jest odpowiednia tylko w przypadku gdy grzejnik jest zainstalowany we wnęce.

Możesz przymocować zasłonę do parapetu za pomocą np. rzepów, materiał powinien być dopasowany do odcienia tapety. Alternatywnie można zastosować żaluzje.

jak ukryć baterię pod oknem

Możesz je też ukryć pod specjalnymi kratkami w różnorodnych kształtach i wzorach,wybierz taki, który pasuje do Twojego wnętrza.

jak ukryć baterię własnymi rękami

Dzięki tego typu osłonach, miejsce na grzejnik może służyć jako dodatkowe miejsce do wypoczynku, jako półka lub stojak na elementy dekoracyjne.

jak ukryć baterię i rury

Specjalne płyty wykonane z grubego szkła z powodzeniem przykryją nieestetyczny grzejnik. Takie produkty wyglądają pięknie i bardzo stylowo.

jak ukryć baterię za pomocą suchej zabudowy

Innym ciekawym pomysłem jest stolik nocny z drzwiczkami. Praktyczne i wygodne, prawda?

jak ukryć baterię

Grzejniki można również ukryć za pomocą różnego typu kratek. Najczęściej takie produkty stosuje się do grzejników żeliwnych znajdujących się we wnęce pod parapetem.

Przyjemną zaletą jest to, że każdy poradzi sobie z ich instalacją. Wystarczy zawiesić konstrukcję na grzejniku.

jak ukryć baterię w pokoju

Poniżej natomiast to świetny pomysł do wykorzystania w pokoju dziecięcym!jak ukryć baterię we wnętrzu

Należy pamiętać przede wszystkim, że do materiał użyty do osłony grzejnika musi być odporny na wysokie temperatury.

jak ukryć baterię na ścianie

Kolejny świetny pomysł: grzejnik ukryty za pięknym panelem. Stylowy i gustowny!

jak ukryć baterię w sypialni

I na koniec wreszcie decoupage. Za pomocą zwykłych serwetek i kleju możesz również ozdobić grzejnik. Łatwo to zrobić samemu, specjalne umiejętności i drogie materiały nie są wymagane.

jak ukryć starą baterię

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!