Stan zdrowia tarczycy możesz sprawdzić za pomocą termometru. Odkryj samodzielnie pierwsze objawy choroby.

Prosty test, który pozwoli sprawdzić, czy tarczyca działa prawidłowo…

dr. Broda Barnes, lekarz znacznie wyprzedzający swoje czasy, odkrył 50 lat temu, że temperatura naszego ciała może być dobrym wskaźnikiem aktywności tarczycy, zwłaszcza temperatury ciała zaraz po przebudzeniu. Napisał książkę o tarczycy, opisując problemy i choroby, które mogą wystąpić w wyniku zmniejszonej aktywności tego ważnego narządu.

Opracował także prosty domowy test, za pomocą którego można sprawdzić stan tarczycy.

Przed pójściem spać weź termometr i dobrze nim wstrząśnij – upewnij się, że temperatura jest poniżej 35 stopni C. Termometr załóż następnego ranka zaraz po przebudzeniu. Upewnij się, że pomiędzy termometrem a ręką nie ma żadnych ubrań. Trzymaj termometr przez 10 minut.

Po 10 minutach sprawdź wynik i natychmiast go zapisz. Wynik nazywany jest „podstawową temperaturą wczesnego poranka”. Normalna temperatura wynosi od 36,5 do 36,8°C. Należy pamiętać, że temperatura może się zmieniać z powodu chorób zakaźnych i u kobiet miesiączkujących.

  • Jeśli Twoja temperatura wynosi od 36,5 do 36,8°C, tarczyca funkcjonuje normalnie.
  • Jeśli temperatura ciała jest niższa niż 36,5°C, oznacza to niedoczynność tarczycy.

Objawy obniżonej funkcji lub niedoczynności tarczycy to utrata energii, zmęczenie, wypadanie włosów, suchość skóry, bóle głowy, przewlekłe infekcje, słaba koncentracja.

Jeśli temperatura przekracza 37°C, przyczyną może być trwająca infekcja lub nadczynność tarczycy. Objawy nadczynności tarczycy to nerwowość, utrata masy ciała, ciepła, wilgotna skóra, szybkie bicie serca.

Aby badanie było jak najbardziej dokładne, należy je powtarzać co najmniej 3 dni z rzędu.

Jeśli zauważysz, że temperatura Twojego ciała przekracza normalny zakres, skonsultuj się z lekarzem medycyny tradycyjnej lub alternatywnej, aby pomóc w przywróceniu prawidłowej funkcji tarczycy.

Czy te informacje były dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...