Trik na usuwanie brudu i tłuszczu z pokręteł pieca: Nawet 20-letni piec letniskowy jest teraz jak nowy.

Kuchnia to miejsce w domu, w którym najtrudniej utrzymać czystość.

Gotowanie czasami wiąże się z tłustymi zabrudzeniami, które czasem osadzają się także na pokrętłach kuchenki. Są dość trudne w czyszczeniu i chociaż można użyć środków chemicznych przeznaczonych do tego celu, mamy dla Ciebie lepszy sposób!

Te proste metody stanowią doskonałe rozwiązanie umożliwiające szybkie i przyjazne dla środowiska czyszczenie gałek kuchenek gazowych. Wszystkie są sprawdzone pod względem czasu i możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada…

Moja rada nawet w przypadku bardzo brudnych pokręteł

W ten sposób wyczyściłem też bardzo brudne pokrętła na kuchence w domku. Wypróbuj, a wynik z pewnością Cię miło zaskoczy.

Potrzebujesz:

  • Patyczki bawełniane
  • Amoniak (woda amoniakalna) – można łatwo kupić w aptece
  • Stara szczoteczka do zębów

Przygotowanie:

Zawsze pracuj z amoniakiem w rękawiczkach. Namocz waciki w amoniaku.

A my po prostu przejeżdżamy przez zanieczyszczone miejsca, żeby amoniak przedostał się na ich powierzchnię. Następnie bierzemy szczoteczkę do zębów i po prostu czyścimy.

Sami zobaczcie jakie to proste i szybkie. Na koniec przetrzeć wilgotną szmatką i gotowe. Piec będzie jak nowy!

Guziki, które można wyjąć, moczę w mieszance wody, detergentu i rozpuszczonych w zmywarce tabletek (można też użyć proszku do prania). Zostawiam do namoczenia, a potem po prostu czyszczę.

Wodorowęglan sodu

Każda gospodyni domowa wie, że soda to uniwersalny środek czyszczący.

Jednak nie wszyscy wiedzą, że soda oczyszczona pomoże również w umyciu pokręteł na kuchence, które są pokryte nagromadzonym tłuszczem. Zwilż starą szczoteczkę do zębów, zanurz ją w sodzie oczyszczonej i nałóż na guziki. Wmasuj okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na załamania. Pozostaw na kilka minut, a następnie ponownie wyszoruj szczoteczką. Na koniec spłucz czystą wodą.

Musztarda w proszku

Innym popularnym sposobem czyszczenia gałek pieców jest użycie proszku musztardowego, który czyści i dezynfekuje. Roztwór musztardy nadaje się do łagodnych zanieczyszczeń . Zalać 200 ml gorącej wody, dodać 1 łyżkę musztardy w proszku i wymieszać na gładką masę. Następnie nałóż tę mieszaninę na guziki i pozostaw na 10 minut. Na koniec spłucz czystą wodą.

Jeśli chcesz wzmocnić działanie musztardy, możesz dodać do niej odrobinę sody oczyszczonej. Nałóż mieszaninę na wilgotną gąbkę i pocieraj zabrudzone guziki. Pozostaw na 1-3 godziny, a następnie spłucz czystą wodą.

Comments

Loading...