Domowa apteka przy oknie: właściwości lecznicze tego drzewka pieniędzy, o których nie miałaś pojęcia.

Crasulla, ta nazwa pewnie mówi coś niewielu osobom. Kiedy jednak powiemy drzewo pieniędzy to z pewnością wielu skojarzy ładne, zielone drzewko, które świetnie prezentuje się w salonie.

Poza walorami estetycznymi ma ukryte zalety o których wie niewielu! Zapraszamy do zapoznania się innymi zaletami tego łatwego w pielęgnacji drzewka. Mówi się, że drzewo pieniędzy przyciąga do domu w którym stoi bogactwo, sukces oraz ma właściwości lecznicze.

Mimo, że to brzmi nieprawdopodobnie, roślina jest barometrem zdrowia. Jeśli domownik jest chory to roślina zaczyna chorować. Jej liście żółkną lub czernieją, zaczyna powoli więdnąć. Kiedy osoba wraca do zdrowia to i roślina zaczyna odzyskiwać dobry wygląd.

Właściwości lecznicze drzewka

Oparzenia, skaleczenia, stłuczenia, rany

W celu przygotowania leczniczej papki na rany należy zetrzeć kilka liści na tarce. Uzyskaną masę należy przyłożyć na bolące miejsce i zabezpieczyć bandażem. Opatrunek należy zmieniać co pięć godzin.

Remedium na ukąszenie komara

W celu pozbycia się uczucia swędzenia i obrzęku po ugryzieniu przez owada należy smarować ugryzione miejsce cztery razy dziennie sokiem z liści drzewka.

Ból gardła

Do zrobienia mikstury potrzebny jest sok z dziesięciu liści wymieszany z 300 ml ciepłej wody. Przygotowaną miksturą należy przepłukiwać gardło trzy razy dziennie.

Wrzody żołądka i dwunastnicy

W celu minimalizacji bólu brzucha należy przez pierwszym posiłkiem zjeść dwa liście z drzewka, bardzo dokładnie je przeżuwając.

Zapalenie nerek i pęcherza moczowego

Na dolegliwości związane z bólem nerek lub zapaleniem pęcherza moczowego należy zmielić pięć liści i zalać proszek 200 ml wrzącej wody. Tak przygotowany roztwór należy odstawić do ostygnięcia, po czym pić po jednej łyżeczce dwadzieścia minut przed posiłkiem dwa razy dziennie.

Opryszczka na ustach

W celu zmniejszenia obrzęku i bólu należy smarować bolące miejsce co godzinę sokiem z liścia.

Zapalenie stawów

W celu minimalizacji bólu należy smarować stawy na noc sokiem z kilku liści.

Uwaga!

Należy pamiętać, że w drzewie pieniędzy jest obecny arszenik i nie należy nadużywać soku ani naparu z jego liści. Przez rozpoczęciem kuracji liśćmi z drzewa pieniędzy należy skonsultować się z lekarzem!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!