Pokojówka z hotelu zdradziła tajną sztuczkę na idealne wybielenie ręczników: po jednym praniu będą jak nowe!

Ręczniki i ściereczki kuchenne z czasem tracą swój śnieżnobiały kolor i mogą zszarzeć lub zżółknąć. Ten problem jest bardzo powszechny, ale dzięki tej sprytnej sztuczce, Twoje ręczniki znów będą śnieżnobiałe!

Ręczniki kuchenne

Potrzebujesz :

  • około 3 litry wrzącej wody
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 100 g proszku do prania
  • 2 kg soli kuchennej

Postępowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki w gorącej wodzie i zanurz w niej brudne ręczniki. Postaw garnek na kuchence i gotuj na wolnym ogniu przez około 5 minut.

Pozostaw do ostygnięcia, a następnie wypierz jak zwykle w pralce. Rezultat przyjemnie Cię zaskoczy i znów będziesz mogła cieszyć się ich czystością.

Wybielanie ręczników i przywracanie miękkości włókien

Tą sztuczką podzieliła się ze mną była hotelowa pokojówka. Należy wziąć pod uwagę, że zabieg ten wykonujemy na kilka godzin przed wypraniem ręczników.

Wsyp do gorącej wody kwasek cytrynowy (powinnaś otrzymać 30% roztwór. Ja dodałam 3 części kwasku na 7 części wody). Niech się rozpuści, a następnie dodaj ręczniki.

Odstaw miskę najlepiej na całą noc (przynajmniej na kilka godzin). Następnie wypierz jak zwykle. Do prania dodaj również 2 łyżki kwasku cytrynowego.

Ręczniki są piękne oraz miękkie i wreszcie pachnące!

Zaskakujący środek wybielający

Aspiryna

Używaj tabletek aspiryny nie tylko na bóle głowy, ale także jako środek wybielający. Kwas acetylosalicylowy wnika w głąb tkanek i usuwa z prania szary odcień oraz żółte plamy.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!