Płuca – można udrożnić je czosnkiem. Oto terapia czosnkowa krok po kroku

Nie od dziś wiadomo, że surowy czosnek jest bardzo zdrowy. Spożywanie go w nieprzetworzonej formie, dostarcza do organizmu nutrienty, odpowiedzialne za oczyszczanie płuc i innych organów.

W swoim składzie posiadają znaczną ilość przeciwutleniaczy, witamin. W konsekwencji umożliwiają przywrócenie organizmu sprzed działania wolnych rodników, które doprowadzają do rozwoju licznych chorób, w tym również nowotworów.

Czosnek wykazuje działanie oczyszczające, co pozwala usunąć z organizmu metale obciążające płuca. Jego spożycie zalecane jest dla palaczy z uwagi na ułatwienie usuwania toksyn z dymu papierosowego.

Czosnek doskonale działa na układ oddechowy, dlatego warto posiadać pod ręką naturalne remedium oczyszczające.

Naturalne remedium z czosnku i tymianku

Przygotowanie własnego, w pełni naturalnego remedium z czosnku i tymianku pozwoli na oczyszczenie płuc. Łączy w sobie korzyści wynikające ze spożywania czosnku i tymianku.

Do przygotowania remedium będziemy potrzebować:

  • 10 ząbków czosnku,
  • świeży tymianek (ok. 3 średnich gałązek),
  • oliwa z oliwek.

Jak przygotować remedium z czosnku i tymianku?

Przygotowane składniki należy przełożyć do moździerza i uciskać aż do momentu uzyskania pasty o jednolitej i gęstej konsystencji. Następnie należy dodać liście tymianku, które umożliwiają właściwe połączenie składników. Następnie uzyskaną pastę należy przełożyć do szklanego pojemnika i zalać oliwą z oliwekk. Remedium musi odstać odpowiednią ilość czasu, najlepiej przez noc.

Stosowanie remedium z czosnku i tymianku

Remedium można stosować już następnego dnia rano. Zalecane jest zjedzenie jednej łyżki stołowej na czczo. Dla uzyskania odpowiednich efektów, należy zachować systematyczność i powtarzać to codziennie rano. Odczuwalne efekty zaczynają być zauważalne już w drugim tygodniu, wówczas oddech będzie głębszy z uwagi na zwiększoną wydolność płuc.

Jak przygotować remedium z czosnku, imbiru, kurkumy, cebuli i cukru?

Remedium z powyższymi składniki jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i związków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwwirusowe i poprawiające sprawność układu odpornościowego. Umożliwia usunięcie toksyn.

Składniki:

  • pół litra wody,
  • 20 dkg cukru,
  • pół kilograma cebuli,
  • kawałek korzenia imbiru (posiekanego),
  • łyżka kurkumy,
  • 3 ząbki czosnku.

Przygotowanie:

Zagotować wodę z cukru, a następnie dodać cebulę, imbir, kurkumę i zmiażdżone ząbki czosnku. Całość doprowadzić do wrzenia i pomniejszyć ogień. Całość należy gotować aż do momentu pomniejszenia o połowę. Następnie całość należy odcedzić i pozostawić do ochłodzenia. Remedium należy przechowywać w lodówce.

Stosowanie:

Takie remedium należy spożywać rano, na czczo. Najlepiej dwie łyżki. Syrop można rozcieńczyć w wodzie. Remedium należy spożywać każdego dnia przez dwa tygodnie. Kurację można powtórzyć po tygodniowej przerwie.

W obu przepisach podstawową rolę odgrywa czosnek. Aby terapia była skuteczniejsza, zmień ogólne nawyki i zadbaj o zdrowy tryb życia.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!