Dieta bez cukru – stosuj ją i patrz jak twoja tkanka tłuszczowa znika. Jedz mięso i ryby, ale nie banany i jabłka

Zrzucanie zbędnych kilogramów dla niejednej z nas bywa naprawdę trudne. To proces złożony, czasem frustrujący, a nawet nieprzewidywalny.

Niektórzy mówią, że wystarczy po prostu jeść mniej, by mniej ważyć. Głodzenie się nigdy nie jest jednak dobrym pomysłem Istnieją lepsze sposoby na to, aby schudnąć i pozostać przy tym zdrowym.

Czy mówi Ci coś nazwisko Jorge Cruz? To dietetyk i trener fitness, który opracował dietę pod intrygującą nazwą „100”. Opiera się ona nieco na klasycznej diecie bez węglowodanów.

Wielu trenerów, dietetyków i lekarzy uważa, że to spożywany przez nas cukier odpowiedzialny jest za wzrost tkanki tłuszczowej w naszych organizmach, głównie w okolicach brzucha. Na otyłość brzuszną w mniejszym stopniu wpływają same spożywane tłuszcze i białka.

Dlatego też opracowano formułę, która pozwala stwierdzić, ile „kalorii cukrowych” znajduje się w produktach spożywczych. Żeby się tego dowiedzieć, należy pomnożyć ilość węglowodanów cztery razy.

Przyjmijmy, ze średniej wielkości banan zawiera w sobie 25 gramów węglowodanów. Po przemnożeniu okazuje się, że ma on 100 g kalorii cukrowych.

Dla porównania 100 g kaszy jęczmiennej perłowej zawiera 10 g węglowodanów, czyli 40 g cukrowych kalorii. Tym samym możemy stwierdzić, że jeden banan dziennie to 300 g owsianki jęczmiennej lub kaszy.

Produkty pozbawione węglowodanów?

Węglowodany znajdują się we wszystkich produktach spożywczych, jednak w zróżnicowanej ilości. Niektóre produkty możemy więc warunkowo uznać za wolne od węglowodanów, zaś te wysokowęglowodanowe wykluczyć ze swojej diety.

Oto kilka nisko węglowodanowych składników, które bez obaw można spożywać:

 • jajka (normę cukru przekroczysz dopiero po zjedzeniu 2 sztuk!)
 • cukinia
 • kalafior
 • seler naciowy
 • grzyby
 • mięso z uda z kurczaka
 • łosoś
 • mięso z indyka
 • polędwica wieprzowa
 • biały twaróg
 • masło

Jak widzisz, na liście tych produktów znajdują się smaczne i zdrowe rzeczy, których do tej pory kazano Ci unikać na innych dietach!

Jorge Cruz opracował też harmonogram żywienia i ustalił dzienną dawkę kalorii, aby jego dieta bez węglowodanów była skuteczna i pewna. Zgodnie z jego zaleceniami każdy z trzech głównych posiłków to danie o kaloryczności do 400 kcal. Przekąski nie powinny zaś przekraczać 50 kcal.

W sumie daje to około 1500 kcal dziennie, czyli tyle, ile proponuje większość diet.

Obniżenie ilości spożywanych węglowodanów sprawia jednak, że chudnie się szybciej i efektywniej. W pierwszym miesiącu stracić można nawet 10 kg masy ciała.

Przykładowe menu na cały dzień:

 1. Śniadanie: połowa świeżego awokado, 200 g twarogu i kilka orzechów włoskich
 2. Przekąska: seler lub papryka
 3. Obiad: smażone albo upieczone udka kurze z warzywami (szpinak, cukinia, kalafior)
 4. Przekąska: 30 g dobrze wysuszonej wędliny z pomidorkami
 5. Kolacja: sznycle z mielonego indyka z brokułami lub jajka i warzywa
 6. Przekąska: jogurt naturalny lub kefir

Zawsze pamiętaj o wypijaniu wystarczającej ilości wody w trakcie dnia. Powodzenia w utracie wagi!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!