Wszystko jest zapisane w Twojej dłoni: Dowiedz się, co jest z Tobą nie tak i jak to wyleczyć.

Nikt nie zadba o Twoje zdrowie, jeśli sam tego nie zrobisz. Ulecz siebie i swoich bliskich tą niesamowitą metodą.

Chociaż współczesna medycyna odkryła wiele rzeczy, niektóre problemy, szczególnie jeśli chodzi o choroby przewlekłe, nadal są trudne do rozwiązania. Lekarze na ogół nie mają czasu, aby poświęcić się człowiekowi tak, jak powinni, dlatego wszystko kończy się na „łataniu dziur”, czyli naprawianiu uporczywych problemów i poddawaniu się zabiegom.

Francuski lekarz zaznajomiony z alternatywnymi metodami leczenia zapytany, czy powinien porównywać medycynę konwencjonalną i alternatywną, odpowiedział, że jeśli będzie potrzebował operacji lub leczenia ostrej choroby, to zawsze trafi do lekarza konwencjonalnego, zaś w przypadku problemów przewlekłych – woli zwrócić się do alternatywnego uzdrowiciela.

Lekarze, jak nikt inny, nie mają czasu, aby się tobą zająć, dopóki możesz zająć się sobą. Potrzebujesz jednak jakiegoś systemu, który możesz zastosować, aby sobie pomóc, a to zwykle wymaga lat nauki.

Na szczęście istnieje jedna metoda, która jest złożona i nie można się jej nauczyć w pięć minut, ale można zacząć z niej korzystać od razu. Jednocześnie jest bardzo skuteczny, nawet jeśli stosują go osoby początkujące, a przede wszystkim, jeśli zastosuje się podstawowe zasady, jest w pełni bezpieczny.

Jest to koreańska akupresura dłoni i stóp zwana „Su-Jok” (Su-Đok), co dosłownie oznacza ręka-stopa . Podobnie jak tradycyjna chińska akupunktura czy medycyna ajurwedyjska, metoda ta opiera się na poznaniu meridianów energetycznych, które łączą się z naszymi narządami.

Każdy organ jest częścią całego naszego organizmu, a nie izolowanym systemem i jest połączony z resztą ciała i umysłu, zarówno biochemicznie, neurologicznie, jak i energetycznie. Zanim narząd ulegnie chorobie, najpierw następuje zaburzenie energii. Wtedy znacznie łatwiej jest usunąć problem, niż gdy narząd zachoruje. Powstaje jednak pytanie, skąd wiemy, że doszło do naruszenia? Ze względu na stresujące życie codzienne i szybki tryb życia straciliśmy naturalne poczucie, że coś jest nie tak.

Odpowiedzią na to pytanie jest akupresura Su Jok. Ponieważ na ramieniu (lub nodze) narysowany jest cały organizm, można znaleźć na nim punkty połączone z określonymi narządami. Na zdjęciach widać umiejscowienie narządu na dłoni.

Jeśli masz problemy z jakimkolwiek narządem, na pewno jest odpowiedni punkt na dłoni, który jest o wiele bardziej bolesny w dotyku niż inne punkty na dłoni. Jest też odwrotnie – jeśli jakiś punkt na dłoni jest znacznie bardziej bolesny w dotyku niż pozostałe, to masz problem z jakimś narządem, a który można rozpoznać po korespondencji widocznej na zdjęciach. Poniższy obrazek pokazuje, gdzie na ramieniu znajdują się płuca i serce, a poniżej dodano okrężnicę i wątrobę.

W tym systemie diagnostyka i leczenie odbywa się za pomocą drążka diagnostycznego (na zdjęciu poniżej). Oczywiście nie potrzebujesz tego konkretnego kija, ale musisz znaleźć jakiś spiczasty, ale nie ostry przedmiot. Pusty długopis również może się sprawdzić, a najbardziej zbliżoną do patyczka diagnostycznego, którą prawdopodobnie masz w domu, jest igła na szydełku.

Wystarczy wiedzieć, że każdemu punktowi na ciele, czyli każdemu organowi, odpowiada konkretny, odpowiadający mu punkt na dłoni. Jeśli spojrzysz na dłoń jako na ciało, kciuk reprezentuje głowę i szyję, palec wskazujący i mały reprezentują dłonie, palec środkowy i serdeczny reprezentują stopy, wewnętrzna strona dłoni reprezentuje klatkę piersiową i brzuch, a zewnętrzna strona reprezentuje tył.

Na przykład prawe przedramię będzie drugim stawem małego palca lewej ręki lub drugim stawem palca wskazującego prawej ręki. Szyja będzie drugim stawem kciuka obu rąk, a głowa pierwszym stawem. Zgodnie z tą logiką należy wyszukiwać odpowiadające sobie punkty.

Po znalezieniu odpowiedniego punktu należy masować ten punkt patykiem diagnostycznym lub innym przedmiotem, okrężnymi ruchami w jedną i drugą stronę, a następnie nałożyć w to miejsce ziarno gryki i przykleić plaster taśma (wykorzystuje się do tego wiele nasion, ale na początek najlepsze są nasiona gryki), co widać na filmie.

Tylko dzięki tej wiedzy można skutecznie leczyć migreny, bóle pleców, karku i podobne dolegliwości. Wyniki są prawie natychmiastowe, ale aby uzyskać trwałe rozwiązanie, musisz być wytrwały. Ponieważ wszyscy cierpimy na bóle pleców, znajdź właściwy punkt i złagodź ból bez leków.

Comments

Loading...