Grupa krwi a osobowość – 7 faktów, który każdy powinien wiedzieć o swojej grupie krwi.

Grupa krwi a osobowość – poznaj 7 faktów na temat wpływu grupy krwi na osobowość.

Twoja osobowość zależna jest od grupy krwi. Jeśli jeszcze o tym nie wiedziałeś, koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz wyjaśnienia na temat funkcjonowania Twojego organizmu na podstawie Twojej grupy krwi.

Nie wiesz jaką masz grupę krwi?

Sprawdź w swojej książeczce zdrowia lub wykonaj badanie na grupę krwi w laboratorium analitycznym.

Wyróżniamy cztery kategorie grup ludzkiej krwi. Podstawowe grupy krwi:

A – osoby, które posiadają tą grupę krwi powinny unikać wszystkich produktów, które są ostre oraz roślin strączkowych. Niewskazane jest również picie kawy. Z kolei zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw, ryb i nabiału, dlatego dla osób z tą grupą krwi odpowiednia będzie dieta wegetariańska.

B – zaleca się, aby osoby z tą grupą krwi spożywały produkty mleczne, baraninę, ryby i warzywa. Dobre również są wszelkiego rodzaju ziarna oraz herbata. Z kolei osoby z ta grupą powinny unikać alkoholu od konserwantów, szczególnie z dużych ilościach.

AB – dla osób z tą grupą zalecana jest żywność świeża, nieprzetworzona, produkty organiczne i ekologiczne. Unikać trzeba potraw smażonych, przetworzonych,

0 – wszyscy z tą grupą krwi powinni stosować dietę bogatą w mięso, ryby i warzywa. Unikać należy produktów przetworzonych, mleka i produktów mlecznych. Niewskazane jest również przejadanie się. Warto zadbać aby posiłki niewielkiej objętości, a jeść częściej.

Naukowcy po przeprowadzeniu licznych, szczegółowych badań dowiedli, że tak naprawdę istnieje ponad 400 podkategorii tych grup. Każda  z tych podkategorii charakteryzuje profil człowieka.

Już wiesz co powinieneś jeść, a czego nie. Teraz sprawdź jaką masz osobowość zgodnie z grupą krwi

Naukowcy, po przeprowadzeniu licznych badań określili cechy, które są charakterystyczne dla osób z konkretną grupą krwi:

  • osoby z grupą krwi A cechuje współczucie, skuteczność i zorganizowanie. Osoba z tą grupą jest świetnym liderem.
  • osoby z grupą krwi B cechuje nastawienie na działanie, posiadają umiejętności negocjacyjne. Są przyjazne oraz potrafią dostosować się do sytuacji.

  • osoby z grupa krwi AB wyróżniają się spokojnym oraz racjonalnym podejściem do życia. Są silne, a ich myślenie jest perspektywiczne
  • osoby z grupą krwi 0, są praktyczne i asertywne. Cechuje ich uprzejmość oraz empatyczne podejście do drugiego człowieka. Dobrze odnajdują się w kontaktach z innymi.

Czy wiedziałeś, że grupa krwi ma także wpływ na to jak radzisz sobie ze stresem? Przeczytaj koniecznie !

Grupa krwi A – osoby z tą grupą krwi są podatne na stres. Trudno odnajdują się w sytuacjach stresowych oraz potrzebują więcej czasu, aby sobie z nim poradzić.

Grupa krwi B – osoby z ta grupą długo zachowują spokój i są odporne na sytuację stresowe, jednak kiedy ich cierpliwość i poczucie komfortu zostanie zaburzone wybuchają mocno i gwałtownie, Zaleca się, aby w sytuacjach wybuchu złości stosować ćwiczenia oddechowe.

Grupa krwi AB – osoby z ta grupą krwi są najbardziej opanowane i spokojne w sytuacjach stresowych.

Grupa krwi 0 – z kolei ta grupa osób jest najbardziej podatna na stres, na który reaguje złością. Konieczne jest wizualizowanie sobie czegoś spokojnego, przyjemnego, aby wyrównać oddech i przywrócić spokojny umysł

Zgromadzony tłuszcz w organizmie również zależy od grupy krwi !

Co robić, a czego unikać by nie gromadził się tłuszcz?

Osoby z grupą krwi A powinny unikać mięsa i cukrów, bo to one powodują zwiększone gromadzenie się tłuszczu w organizmie. Z Kolei u osób z grupą krwi B zaleca się unikania smażonych potraw i pieczywa.

Dla osób z grupą AB zaleca się prowadzenie aktywnego trybu życia, brak ruchu skutkuje bowiem nadmiarem tłuszczu. U osób z grupy 0 tłuszcz odkłada się z powodu nieregularnych posiłków.

Wiedza ta może być pomocna, aby utrzymać zgrabną sylwetkę.

Planujecie rodzinę? Wasza grupa krwi ma znaczenie!

Już na początku ciąży jednym z pierwszych badań jest sprawdzenie grupy krwi marki i ojca dziecka, po to, aby wykluczyć ryzyko konfliktu serologicznego. Jeśli takie ryzyko jest, potrzebne są dodatkowe badania oraz zastosowanie profilaktyki.

Konflikt serologiczny występuje wtedy, kiedy matka posiada krew RH-, która nie posiada antygenu D, a ojciec posiada krew RH+ z antygenem D. W takim przypadku organizm matki może odebrać dziecko jako ciało obce i zacząć walczyć z przeciwciałami. Nie dzieje się to często, ale trzeba to kontrolować.

Oddawanie krwi – zgodność

  • Osoby z grupą krwi A mogą być biorcą grup A i 0, a dawcą dla grup A i AB
  • Osoby z grupy B mogą być biorcą krwi z grupy B i 0, a dawcą dla grup B i AB
  • Osoby z grupy AB mogą otrzymać krew od każdej z grup, ale być dawcą tylko dla grupy AB
  • Grupa krwi 0 może być biorcą jedynie od osób z tą samą grupą krwi, ale dawcą może być dla wszystkich pozostałych.

Zgodność osocza

Zgodność w przypadku przekazywania osocza jest taka sama jak w przypadku przekazywania krwi.

Dlaczego osoby z grupy 0 mogą przekazać osocze i krew tylko osobą z tą samą grupą?

Dlatego, że posiadają przeciwciała anty A i anty B. Z kolei grupa AB nie posiada żadnych przeciwciał, dlatego osoba z ta grupą może oddać i krew i osocze wszystkim pozostałym grupom.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!