Błyskawicznie usuwa grzybicę paznokci – Najlepszy naturalny środek, który jest w 100% skuteczny…

Sprawdzony zabieg w walce z grzybicą paznokci na bazie silnej przyprawy przeciwgrzybiczej – goździków.

Goździki są skarbnicą składników odżywczych i olejków eterycznych ważnych dla naszego zdrowia. Ta pachnąca przyprawa ma wiele właściwości, w tym antyseptyczne, lecznicze, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Goździki są jednym z najskuteczniejszych środków przeciwgrzybiczych. Pomagają w walce z różnego rodzaju infekcjami skóry. To sprawia, że ​​goździki są wyjątkowym naturalnym lekarstwem na grzybicę paznokci.

1) Olejek goździkowy

Potrzebujemy:

  • 2 łyżki goździków
  • 200 ml oliwy z oliwek

Sposób postępowania: zmiel 2 łyżki goździków i wymieszaj z oliwą z oliwek. Pojemnik z olejem umieścić w łaźni wodnej i gotować przez 15 minut. Następnie olej przecedzić przez grube sito do szklanej butelki i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu do wyczerpania oleju.

Tak przygotowany olejek wykorzystujemy do zewnętrznej kąpieli stóp i dłoni:

Potrzebujemy:

  • 2 łyżki olejku goździkowego
  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • gorąca woda

Do ciepłej wody do kąpieli dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej i 2 łyżki olejku goździkowego. W przygotowanej kąpieli moczymy dłonie lub stopy i pozostawiamy na około pół godziny. Następnie dokładnie umyj ręce lub stopy mydłem. Dobrze osusz ręce ręcznikiem.

WSKAZÓWKA: Możemy również nacierać zmienione miejsca olejkiem goździkowym (dwa razy dziennie).

2) Herbata goździkowa

Goździki można stosować wewnętrznie jako herbatę.

Potrzebujemy:

  • 3 plasterki pomarańczy
  • 5 goździków
  • Gorąca woda

Przygotowanie:

Posyp pomarańczę sodą oczyszczoną i dokładnie umyj w wodzie. Pozostaw pomarańczę namoczoną na chwilę w roztworze wody i sody oczyszczonej, następnie spłucz czystą, zimną wodą. Pomarańczę ze skórką pokroić w krążki, włożyć do pojemnika, dodać 5 goździków i zalać wrzątkiem. Pozostawić do zaparzenia na 20-25 minut. Pij tę herbatę 1-2 razy dziennie, aby usunąć pleśń z organizmu.

Czy te informacje były dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...