Gęste liście i bogate kwiaty orchidei zapewnią podlewanie tym nawozem. Odkąd go stosuje, moje storczyki rosną jak opętane

Dziś opowiem Wam jak nawozić storczyki fusami z kawy. Często parzę kawę, dlatego zawsze mam ich pod dostatkiem. Myślę, że i w Twoim domu nie będzie z nimi problemu. Koniecznie wypróbuj to skuteczną metodę, na którą nie wydasz ani złotówki.

Jak nawozić storczyki za pomocą fusów od kawy

Storczyki nazywane są kapryśnymi roślinami. Nie lubią przeciągów, jasnego słońca (ale i ciemności też), potrzebują dużo wilgoci itp. W moim domu storczyki wyróżniają się soczystymi liśćmi i obfitym kwitnieniem. I nie chodzi o specjalną odmianę czy dobrą lokalizację na parapecie.

Wiem, jak właściwie dbać o storczyki. Pomaga mi w tym nawóz z fusów po kawie. Kiedyś zostawiałam je tylko w celach kosmetycznych: przygotowywałam z nich np. peelingi do ciała. Teraz używam ich również dbając o moje rośliny.

Storczykowy napój kofeinowy

Najpierw zaparz sobie filiżankę gorącej kawy. I to nie tylko ze względu na fusy, ale także dla czystej przyjemności. Każdy woli pracować w dobrym nastroju.

Teraz, gdy masz trochę fusów, wysusz i przelej je do osobnego słoika. Wilgotne fusy bardzo szybko pleśnią, nawet jeśli trzymasz je w lodówce. A w suchej formie wytrzymają długo.

100 g fusów rozpuść w 3 litrach stałej wody. I odstaw na kolejne 5 godzin.

W tym czasie woda trochę się zabarwi, ale nie za bardzo. Odcedź nawóz.

Umieść doniczkę w misce i podlej kwiat przygotowanym nawozem. Odczekaj około 20 minut i gotowe, storczyk może wrócić na swoje miejsce.

 

Bardzo skuteczny środek, ale nie należy go używać zbyt często. Najlepiej tylko w przypadku, gdy orchidea nie kwitnie przez długi czas, albo raz lub dwa w zimie.

509 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!