Jak wyprać buty w pralce aby ich nie zniszczyć. Przestrzegaj tych prostych zasad, a buty będą wciąż jak nowe

Pranie butów w pralce nie jest trudne i nie psuje ani butów, ani sprzętu jeśli wiesz jak odpowiednio je zrobić! 

Uważa się, że stan naszych butów to nasza wizytówka. Dlatego powinniśmy szczególnie dbać o ich czystość. Z reguły zaleca się pranie ręczne.

Jednak nie oszukujmy się – jest ono dość czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

Postęp technologiczny sprawił, że najbardziej kusi pranie obuwia w pralce i faktycznie, nie jest to złe rozwiązanie. Ale, no właśnie „ale”. Jest jeszcze kwestia tego o jakich konkretnie butach mowa. Materiał, z którego są stworzone odgrywa duże znaczenie.

Niestety, butów skórzanych lub z zamszu nie zaleca się prać w pralce, także robicie to na własną odpowiedzialność. Buty o grubej podeszwie również nie nadają się do tego. Z kolei sportowe, trampki bądź kapcie są wręcz stworzone do prania w pralce.

Najważniejsze, aby spełnić kilka podstawowych warunków. Wówczas z pewnością nie ucierpi ani pralka ani nasze obuwie.

Poniżej krótka instrukcja bezpiecznego prania butów w pralce.

Po pierwsze

Zacznij od wyczyszczenia podeszwy butów z kamyków oraz innych nieczystości (w końcu później do bębna pralki trafią Twoje ciuchy).

Po drugie

Zanim przystąpisz do prania, wyjmij sznurówki oraz wkładki z butów.

Po trzecie

Najlepiej skorzystaj ze specjalnych woreczków, przeznaczonych do prania butów. Zabezpieczają pralkę przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Po czwarte

Obuwie zaleca się prać w specjalnym trybie (niektóre modele mają taki, który jest im dedykowany) w temperaturze max. 30 stopni. Nie ma ograniczeń, co do wyboru preparatu czyszczącego, chociaż zapewne lepiej sprawdzi się żel/kapsułki do prania niż proszek, który ciężko się wypłukuje.

Po piąte

Gdy pranie dobiegnie końca przed Tobą już tylko ostatni etap, czyli ich suszenie. Najlepiej to robić na świeżym powietrzu, w żadnym wypadku bezpośrednio na grzejniku.

Na koniec mała sugestia. Jeśli chcesz przywrócić biały wygląd swoim butom skorzystaj z sody oczyszczonej.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!