Oto dlaczego nie należy pozostawiać ładowarki w gniazdku bez ładowania urządzenia. Przeczytaj.

Być może zapomniałeś odłączyć pustą ładowarkę od gniazdka ściennego. Niezależnie od tego, czy jest to ładowarka do telefonu, elektroniczny papieros czy inne urządzenie, istnieje ryzyko przegrzania urządzenia, jeśli nie będzie podłączone do sieci. Ponadto niektóre modele ładowarek nie są zgodne z przepisami dotyczącymi oznakowania i bezpieczeństwa elektrycznego.

Wykazano, że największym ryzykiem są modele z Chin. Niektóre mają niedoskonałą izolację między wejściem a wyjściem ładowarki, co wiąże się z ryzykiem porażenia prądem. Ponadto niektóre elementy elektryczne są źle zmontowane lub złej jakości. Takie ładowarki mogą spowodować zwarcie, a nawet pożar.

Dodatkowo bardzo złej jakości ładowarka, której podzespoły zostały nieprawidłowo zmontowane, może spowodować obrażenia. Ponadto mogą powodować większe zużycie energii. Gdy ładowarka jest podłączona bez połączenia z laptopem lub telefonem komórkowym, nadal pobiera prąd.

Choć zużycie to jest mniejsze niż gdyby urządzenie znajdowało się w gniazdku, ładowarka dba o przekształcenie napięcia prądu płynącego z gniazdka nawet wtedy, gdy urządzenie nie jest podłączone. Według Lawrence Berkeley National Laboratory, ładowarka będzie zużywać rocznie prawie 185 W przez 3 godziny dziennie, co nie jest bez znaczenia.

Aby uniknąć marnowania energii i oszczędzania pieniędzy, pamiętaj o odłączaniu ładowarek zaraz po zakończeniu ładowania urządzenia elektronicznego.

Jak przedłużyć pracę baterii telefonu?

Comments

Loading...