Oto dlaczego nie należy pozostawiać ładowarki w gniazdku bez ładowania urządzenia. Przeczytaj.

Jest wiele sztuczek, które powinieneś wiedzieć o swoim telefonie. Aby wydłużyć czas pracy baterii telefonu, niektórzy wybierają szybką ładowarkę, inni podłączają telefon do portu USB, gdy tylko mają taką możliwość, a niektórzy przełączają go w tryb samolotowy, aby oszczędzać baterię.

Jednak, aby zachować baterię, oto kilka wskazówek:

Nie pozostawiaj go podłączonego zbyt długo podczas ładowania, ponieważ może to uszkodzić jego baterię. Nie próbuj ładować telefonu w 100%, ponieważ ładowanie baterii litowej nie jest dobrym pomysłem. W rzeczywistości wysokie napięcie może pogorszyć jakość baterii.

Podczas ładowania telefonu regularnie sprawdzaj poziom naładowania akumulatora, aby nie zostawiać go w gnieździe niepotrzebnie długo. Wskazane jest kilkukrotne ładowanie urządzenia elektronicznego w ciągu dnia bez pozostawiania go podłączonego przez dłuższy czas.

Nie wystawiaj telefonu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i zawsze zakrywaj go, aby się nie przegrzał. To są powody, dla których nie powinieneś już zostawiać pustej ładowarki podłączonej do gniazdka elektrycznego.

Czytaj dalej

Comments

Loading...