Uwolni Cię od otyłości, bezsenności i chorób wątroby – poznaj przepis na “ZŁOTE MLEKO”.

Złote mleko – napój, który w ostatnich miesiącach dosłownie zrewolucjonizował zachodni świat.

Eliksir zdrowia, który niektóre cywilizacje znały od tysięcy lat, przeżywa dziś renesans. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Wszechmocne przyprawy

Podstawowym składnikiem napoju jest przyprawa – kurkuma . Dzięki specyficznym substancjom zawartym w korzeniu i liściach kurkuma ma piękny złoty kolor. Oprócz koloru o wiele ważniejszy jest jednak skład, dzięki któremu kurkumę zaliczamy do tzw. superfoods.

Silniejszy od leków

Głównym składnikiem kurkumy jest kurkumina – substancja, która może powstrzymać wzrost guzów, a nawet zapobiegać i skutecznie leczyć podstępne nowotwory, takie jak rak skóry, jelita grubego i prostaty. Kurkuma ma między innymi silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne i od dawna jest stosowana w medycynie ajurwedyjskiej do leczenia infekcji i stanów zapalnych.

Nawet dzisiaj, zachodnia medycyna szeroko wykorzystuje silne działanie antyoksydacyjne kurkumy w walce z niebezpiecznymi wolnymi rodnikami powodującymi raka i szereg innych poważnych problemów zdrowotnych. Może również ulżyć pacjentom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów i mięśni.

Dla zdrowych organów i piękna również na zewnątrz

Jeśli szukasz zdrowego odchudzania, kurkuma może być w tym bardzo pomocna, ponieważ wpływa na metabolizm tłuszczów i zapewnia szybszą i zdrowszą utratę wagi. Przyspiesza również regenerację wątroby wywołaną chemikaliami.

Oprócz wątroby jednak kurkuma może wspomagać również inne narządy w naszym ciele, dzięki czemu określana jest jako korzeń młodości, zdrowia i długowieczności.

Pomaga mózgowi

Dziś kurkuma jest ważnym przedmiotem badań naukowych. W szczególności jego wpływ na spowolnienie choroby Alzheimera. Stwierdzono, że kurkuma może znacznie spowolnić rozwój demencji i poprawić stan pacjentów z tą chorobą. Z profilaktycznego punktu widzenia ta przyprawa chroni nasz mózg przed chorobami zwyrodnieniowymi oraz przyczynia się do lepszej pamięci i funkcji uwagi.

ZŁOTE MLEKO

Czy wiesz, dlaczego mleko z kurkumy uważane jest za naprawdę cudowny napój?

Dzieje się tak dlatego, że kurkuma najlepiej działa w połączeniu z tłuszczem – najczęściej z wysokiej jakości mlekiem i wysokiej jakości olejem. Już wkrótce poznasz wpływ tego napoju na Twoje zdrowie, a przy regularnym stosowaniu przynosi naprawdę niesamowite efekty .

Silnego działania antyoksydacyjnego nie można porównać do żadnego z zabiegów detoksykacji. Poprawia ogólną kondycję fizyczną, łagodzi przewlekły ból, poprawia sen i oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji. Znacząco pomaga również w odchudzaniu – pomaga rozbijać zapasy tłuszczu, stymuluje przemianę materii i poprawia trawienie . 

Ten przepis jest również idealny do walki z otyłością. Regenerujące działanie mleka z kurkumy ma korzystny wpływ na zdrowie wątroby. Pomaga oczyścić go z tłuszczu, produktów przemiany materii i wspomaga szybszą regenerację komórek wątroby.

W chemioterapii lub radioterapii napój ten doskonale sprawdza się jako leczenie wspomagające, które wspomaga regenerację organizmu i hamuje wzrost komórek nowotworowych.

Składniki:

  • 1 szklanka mleka kokosowego (można zastąpić kozim lub migdałowym)
  • ½ łyżeczki pasty z kurkumy
  • 1 łyżeczka oleju kokosowego
  • miód, cynamon do smaku

Przygotowanie:

Zagotuj mleko, a następnie złóż je z ognia (po ugotowaniu już nie gotuj). Dodaj pastę z kurkumy, wymieszaj i pozostaw do ostygnięcia. Gdy napój ostygnie, dodaj olej i miód. Używamy napoju przed snem.

Uwaga: Do przygotowania pasty z kurkumy potrzebujemy 40 g proszku z kurkumy i 150 ml wody.
Wsypać proszek do wody, wymieszać i zagotować. Gotuj, ciągle mieszając, przez 8 minut, aż masa zgęstnieje. Jeśli masa jest zbyt gęsta, dodaj trochę wody. Mieszanka powinna przypominać gęsty krem.

653 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!