Jak sprawić, by nasz umysł był ostry jak brzytwa. 4 naukowe sposoby na przedłużenie młodości mózgu.

Naukowcy twierdzą, że regularne ćwiczenia pamięci i uwagi przyspieszają wzrost szarych komórek w mózgu, pomagają tworzyć nowe sygnały neuronowe i tworzą złożone połączenia funkcjonalne między poszczególnymi strukturami mózgu.

Wybraliśmy dla ciebie kilka sprawdzonych sposobów na zachowanie jasności umysłu, wzmocnienie pamięci i ewentualnie odkrycie nowych niesamowitych umiejętności.

Ćwiczenia rozwijające dobrą pamięć

Stolik Schulte

Świetny symulator widzenia peryferyjnego, uwagi i prędkości czytania! Podczas ćwiczenia powinien znajdować się w odległości około 30–35 cm od oczu, tak jak podczas czytania książki. Skoncentruj się na liczbach na środku. Staraj się nie rozglądać wokół stołu.

Znajdź liczby w kolejności od 1 do 25, bez przerw i jak najszybciej, starając się nie wymawiać ich na głos. Bardzo ważne jest, aby nie odrywać wzroku od centrum stolika i szukać liczb tylko za pomocą widzenia peryferyjnego.

Początkujący wykonują zadanie w ciągu minuty, ale Twoim celem jest znalezienie wszystkich liczb w 10 sekund.

ćwiczenia na rozwój pamięci u osób starszych

Dzięki stolikowi schulte ćwiczysz swój kąt widzenia i uczysz się, jak zdobyć ważne informacje w „morzu” tekstu.

Znaki palcami

Musisz złożyć palce prawej ręki, przedstawiając nimi symbol „pokoju”. I palce lewej ręki ze znakiem „OK”. Następnie zamień ręce i wykonaj ćwiczenie jeszcze kilka razy.

Po ćwiczeniu samodzielnego składania palców na dłoniach, spróbuj przedstawić te symbole jednocześnie obiema rękami.ćwiczenia rozwijające pamięć i uwagę u dorosłych

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Ale od razu poczujesz, jak trudno jest synchronicznie wykonywać różne czynności obiema rękami.

To ćwiczenie bardzo pomaga zwiększyć koncentrację, uwagę i zdolność szybkiego „przełączania się” z jednego zadania na drugie.

Pisanie dwuręczne w tym samym czasie

Mówi się, że tak znane osobistości, jak Leonardo da Vinci, Nikola Tesla, Paul McCartney, Benjamin Franklin, Mark Knopfler i Keanu Reeves, w równym stopniu władały dwiema rękoma. Jeśli nauczysz się tej techniki, możesz doskonale ćwiczyć swoją pamięć.

Musisz wziąć 2 kartki papieru i jeden ołówek lub długopis do każdej ręki. Zacznij rysować geometryczne kształty, pisz litery lub słowa jednocześnie obiema rękami.

Staraj się poruszać rękami dokładnie w ten sam sposób, w przeciwnym razie ćwiczenie nie będzie miało sensu. Ta sztuczka nauczy twój mózg szybkiego wykonywania kilku zadań jednocześnie.

ćwiczenia na rozwój pamięci u osób starszych

Ponadto spróbuj zmienić rękę podczas wykonywania rutynowych czynności, takich jak mycie zębów, golenie, czesanie włosów i nakładanie kremów. Jeśli używasz prawej ręki, zacznij wykonywać część czynności lewą.

Możesz spróbować zrobić coś z zamkniętymi oczami. To bardzo potężne ćwiczenie mózgu i nowe odczucia. W życiu codziennym wszyscy wykonujemy wiele zadań automatycznie, o których nawet nie myślimy. Spróbuj wziąć prysznic, umyć naczynia lub zasznurować buty z zamkniętymi oczami.

ćwiczenia na rozwój pamięci długoterminowej

Pamiętaj: aby pozostać młodą duszą i ciałem w wieku dojrzałym, przede wszystkim musisz zadbać o swój umysł.

Jeśli zależy ci na tym, aby Twoje zdolności intelektualne były jak na najwyższym poziomie, zacznij wykonywać ćwiczeń dla mózgu i pamięci już teraz!

Pamiętaj, aby powiedzieć rodzinie i znajomym o gimnastyce mózgu, aby nauczyć ich skutecznego zapobiegania demencji starczej!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!