Lekarz zalecił mojemu mężowi moczenie stóp w wodzie sodowej. Ta metoda ma dobroczynny wpływ na organizm.

Ta metoda ma dobroczynny wpływ na organizm! Przeczytaj…

Soda oczyszczona jest koniecznością w każdym gospodarstwie domowym. Jego zastosowanie jest naprawdę uniwersalne. Sprawdzi się jako świetny środek czyszczący, można go również stosować w kosmetykach domowych, czy przy niektórych problemach zdrowotnych.

Wiele gospodyń domowych zna działanie sody oczyszczonej w domu, zwłaszcza w kuchni. Jednak ten cudowny proszek można stosować także na zupełnie inne obszary i na wiele dolegliwości. Jest tani, ale skuteczny. Nie zrobisz sobie krzywdy, tylko sobie pomożesz. Dlaczego do tej pory tak mało o niej wiedzieliśmy?

Pielęgnacja stóp:

Kąpiel z sodą pomaga przy nadmiernej potliwości stóp, a także pomaga przy ich chorobach grzybiczych, dzięki antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym właściwościom sody oczyszczonej. Twoje paznokcie również będą zdrowsze. Codziennie mocz swoje stopy w sodzie oczyszczonej. W misce zmieszaj 3 łyżki sody z 5 litrami wody i oddawaj mocz stopom przez około 20 minut, czynność powtarzaj aż do ustąpienia problemów z grzybicą.

Bóle stawów, reumatyzm i inne:

Regularne kąpiele w sodzie oczyszczonej mają wiele zalet, o których być może nawet nie wiesz. Roztwór sody oczyszczonej i wody daje efekty porównywalne do kąpieli w solach z Morza Martwego. Powoli, ale intensywnie pomaga przy problemach z bólami stawów, reumatyzmem, osteoporozą, a także walczy z potworem zwanym łuszczycą.

Kąpiel całego ciała z sodą oczyszczoną:

Soda oczyszczona ma zbawienny wpływ nie tylko na stopy, ale pozwala przygotować kąpiel całego ciała. Procedura jest następująca: Wystarczy pół szklanki (lub 100 g) sody oczyszczonej i ciepła woda w wannie. Napełnij wannę ciepłą wodą, tak jak przy zwykłej kąpieli.

Wlej do niego sodę i wymieszaj. Możemy popływać w wannie. Jeśli chcesz poczuć zapachy, dodaj do wody kilka kropli olejku eterycznego (lawendowego itp.). Jeśli chcesz, aby kąpiel dała jeszcze lepszy efekt, możesz użyć 100 g sody oczyszczonej i 100 g soli morskiej lub himalajskiej.

Efekty kąpieli wodorowęglanowej:

  • Pozbędziesz się bólów – głowy, brzucha, mięśni, ścięgien i pań oraz bólów menstruacyjnych
  • Zniknie zmęczenie i osłabienie po ciężkim dniu, zniknie z Ciebie stres
  • Kąpiel może wspomagać gojenie małych, powierzchownych ran, działa dezynfekująco, obkurczając ranę i przyspieszając gojenie
  • Regularne powtarzanie pomaga złagodzić łuszczycę
  • Po kąpieli problemy trawienne schodzą na dalszy plan
  • Twoja skóra doskonale się zregeneruje, trądzik zostanie usunięty, problemy (np. swędzenie) ustaną
  • Soda oczyszczona łagodzi stany zapalne, w tym grypę i dławicę piersiową
  • Kąpiel odtruwa organizm – oczyszcza go z toksyn i nagromadzonych produktów przemiany materii
  • Rozpocznie się proces samoleczenia nie tylko Twojego ciała, ale także wnętrzności

Udostępnij także ten artykuł swoim znajomym!

Comments

Loading...