Po 50 roku życia zregenerowałam wątrobę, wzmocniłam stawy i pamięć: wystarczyło dodać do wody łyżeczkę tego tajnego składnika

Cały świat zna działanie kurkumy. Dodają one nie tylko wspaniałego smaku do każdego posiłku, ale również mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Powinieneś wiedzieć, co może zrobić cała ta cudowna przyprawa i jak ją wykorzystać dla zdrowia.  Znane są głównie jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jednak niewiele osób wie, że wpływa również bezpośrednio na zdrowie wątroby, płuc i mózgu.

Dla zdrowej wątroby i profilaktyki raka

Ta lecznicza przyprawa jest od wieków stosowana w leczeniu chorób wątroby ze względu na jej silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. 20 lat temu naukowcy zaczęli bardziej szczegółowo badać wpływ kurkumy na zapobieganie i leczenie chorób wątroby.

Odkryli, że zmniejsza uszkodzenia spowodowane marskością wątroby, żelazem, przedawkowaniem alkoholu lub wysoką toksycznością. Aktywnym składnikiem kurkumy jest kurkumina , która znacznie zmniejsza ryzyko raka wątroby poprzez eliminację działania wielu ludzkich czynników rakotwórczych.

Kurkuma i zdrowie mózgu

Ostatnie badania wykazały również, że innym narządem, na który kurkuma znacząco wpływa, jest nasz mózg. W szczególności naukowcy odkryli, że kurkumina zatrzymuje gromadzenie złogów beta-amyloidowych, które są główną przyczyną choroby Alzheimera.

Jego działanie przeciwzapalne pomaga nawet po wybuchu choroby Alzheimera, naprawiając uszkodzenia spowodowane stanem zapalnym i czynnikami utleniającymi. Inne badania potwierdziły, że kurkuma jest doskonałym lekarstwem na lęki i depresję.

Dlatego zalecamy regularne spożywanie kurkumy codziennie. Po nim następuje jeden prosty przepis, którego przygotowanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Przepis na wodę z kurkumy

Do produkcji wody z kurkumy potrzebne będą następujące surowce:

  • 1/2 łyżeczki kurkumy
  • 1 szklanka (250 ml) wody
  • szczypta czarnego pieprzu

Przygotowanie

Najpierw zagotuj wodę w garnku. Następnie dodaj kurkumę i czarny pieprz (aby poprawić wchłanianie kurkuminy w jelicie). Gotuj na małym ogniu przez kolejne 5 do 10 minut. Po ugotowaniu odstaw na kilka minut do ostygnięcia. Potem po prostu go wypij.

Praktykowanie

Pij wodę z kurkumy codziennie. Poprawi to zdrowie nie tylko wątroby i mózgu , ale całego ciała. Spodziewaj się ulgi w bólach głowy, migrenach, stawach, stanach zapalnych i innych chorobach. Poprawi również trawienie, stan płuc, zwiększy apetyt oraz sprawi, że poczujesz się pełen energii.

734 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!