Chcesz wiele dużych truskawek – Pod koniec kwietnia wlej pół litra tego cudu pod każdą roślinę, to wszystko.

Chcę się podzielić moim wypróbowanym i przetestowanym odżywianiem domowych truskawek, które zawsze stosuję na przełomie kwietnia i maja.

Pół litra tej bomby witaminowej i nic więcej nie trzeba dawać truskawkom. Ponadto jest całkowicie ekologiczny, a więc bez chemii i drogich produktów z ogrodnictwa.

Składniki:

  • 50 g świeżych drożdży
  • 1 litr gorącej wody
  • 1 łyżka cukru

Przygotowanie:

Wymieszać i pozostawić na 1 dzień. Następnie rozcieńczyć w stosunku 1:5 (1 część odżywki, 5 części wody) i wlać po pół litra mieszanki na każdy krzak. Jeśli nie masz świeżych drożdży, mieszankę można przygotować z 1 łyżeczki suszonych drożdży. Taka ilość nawozu wystarcza na 10 rośli . Korzenie roślin są odżywiane przez cały sezon po tym stymulatorze.

Więcej wskazówek na temat domowego odżywiania truskawek

Nawóz ze starego chleba

Dzięki drożdżom zapewnisz truskawkom ogromny zastrzyk i stworzysz idealne środowisko do uprawy i produkcji dużych owoców. Drożdże zakwaszą glebę, przyciągną pożyteczne zwierzęta i zapewnią większe plony. Jego przygotowanie jest bardzo proste.

Zalej stary suszony chleb wodą i załaduj go tak, aby się nie unosił. Niech fermentuje przez około 6-10 dni. Otrzymany roztwór rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10.

Pokrzywa dla ochrony i odżywiania

Prawdziwy eliksir a jednocześnie świetny sposób na ochronę truskawek przed szkodnikami. Ponadto znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wyprodukowania tego nawozu. Nawóz zawiera łatwo przyswajalny azot i potas, których rośliny potrzebują do wzrostu. Wszystko, co musisz zrobić, to wiadro pokrzywy i wody. Mieszać dwa razy dziennie i stosować rozcieńczony wodą w proporcji 1:20.

Kwaśne mleko

  • Produkty z kwaśnego mleka – takie jak kefir – są korzystne dla rozwoju owoców.
  • Sfermentowane produkty mleczne zaleca się mieszać z humusem, obornikiem i popiołem drzewnym – mieszanka ta pomaga stworzyć lekko kwaśne środowisko idealne do wzrostu i rozwoju owoców.
  • Jeśli wlejesz do spryskiwacza roztwór mleka i wody i spryskasz nim truskawki, możesz zapomnieć o mszycach i roztoczach.

Obornik drobiowy

Obornik drobiowy jest dobry, ponieważ zawiera dużo azotu, bez którego truskawki nie są w stanie wyprodukować dużych i soczystych owoców. Idealne jest stosowanie obornika w postaci płynnej i rozcieńczenie wodą w stosunku 1:10 – aby uniknąć przypalenia truskawek.

Roztwór musi stać przez co najmniej trzy dni i jest używany tylko do momentu, gdy truskawki zaczną kwitnąć.

Comments

Loading...