Zbierz w tym roku obfite plony ogórków: Wlej tą mieszankę prosto do korzeni, a nie poznasz swoich upraw.

Nie musisz kupować w sklepie nawozów i chemikaliów, aby uzyskać obfite zbiory.

Doświadczeni ogrodnicy znają łatwy sposób na zwiększenie plonów ogórków i cieszenie się owocami, które są całkowicie bezpieczne, bez śladów chemii, a zatem odpowiednie dla naszych pociech.

Nie potrzebujesz żadnych drogich produktów ani sprzętu, wystarczy zdrowe ręce do pracy. To świetna wskazówka weryfikowana przez pokolenia doświadczonych ogrodników – sekret tkwi w pokrzywie zwyczajnej, cukrze i drożdżach. Ten nawóz jest odpowiedni dla ogórków, pomidorów i papryki.

Nawożenie trzema składnikami w celu zwiększenia wydajności

Żadnej chemii, postaw na nawóz pokrzywowy, którego wszędzie jest dużo. Rozdzieramy pokrzywę i układamy ją w emaliowanym lub plastikowym wiadrze. Następnie wlej wodę tak, aby sięgała 10-15 cm poniżej krawędzi wiadra. Zostawiamy miejsce na mieszankę drożdżową, którą wlewamy na koniec.

Mieszankę przygotować w następujący sposób: do 200 g ciepłej wody dodać dwie łyżki suchych drożdży, 2 łyżki cukru i trochę zwykłej mąki. Dobrze jest podlewać ogórki rano, a następnie po południu.

Dobrze wymieszaj. Pozostaw miksturę na chwilę aby wytworzył się zakwas. Idealne jest takie miejsce, w którym rano pada słońce, a po południu jest cieńPrzykryj miksturę i mieszaj codziennie. Gotowa mieszanka jest ciemna – prawie czarna. Nawóz jest gotowy.

Powstały nawóz przygotowujemy z pół litra nawozu i 10 litrów wody. Do każdego krzaka wlać 1 litr mieszanki. Nawóz ten wspomaga wzrost, poprawia płodność roślin, chroni przed chorobami oraz zapewnia kompleksowe odżywienie. Używamy go do ogórków, papryki i pomidorów – używam co 2-3 tygodnie.

Bomba witaminowa naszych dziadków

Domowy nawóz, dzięki któremu Twoje ogórki wyrosną 10 razy szybciej! Będziesz mogła cieszyć się wczesnymi zbiorami, które będą bogate i zdrowe. Przygotowany dokładnie według tego przepisu jest skuteczny i bezpieczny…

Nawóz najlepiej stosować pod koniec czerwca i nawozić mniej więcej raz na 15 dni. W tym okresie ogórki na krzakach zaczynają aktywnie rosnąć i dlatego potrzebują składników odżywczych. Jeśli składniki odżywcze będą niewystarczające, ogórki pozostaną małe lub, w najgorszym przypadku, żółkną i odpadną.

Do nawozu potrzebujemy:

  • 10 litrów wody o temperaturze pokojowej
  • 1 litrowy pojemnik z popiołem drzewnym

Przygotowanie:

Wlej wodę do większego wiadra, dodaj popiół drzewny i dobrze wymieszaj.

Pozostaw popiół na 12-24 godziny. Podlewaj glebę na dnie krzaka ogórka przed nawożeniem. Następnie wymieszaj roztwór popiołu i wlej 1 litr pod każdą roślinę. Powinieneś nawozić wieczorem, kiedy słońce już nie pali.

Popiół drzewny zawiera ponad 30 użytecznych składników mineralnych, które przyczyniają się do optymalnego rozwoju upraw we wszystkich sezonach wegetacyjnych, zwłaszcza w okresie owocowania. W rezultacie ogórki będą miały obfite zbiory. Spójrz na niektóre składniki odżywcze, które zawiera ten naturalny nawóz:

  • potas: jest niezbędny do rozwoju materii wegetatywnej
  • wapń: niezbędny do kwitnienia i tworzenia owoców
  • sód: odpowiada za bilans wodny w komórkach roślinnych i alkalizację kwaśnej gleby
  • fosfor: przyczynia się do rozwoju systemu korzeniowego
  • krzem: wspomaga przyswajanie mikroelementów gleby przez korzenie
  • magnez: uczestniczy w procesie fotosyntezy, przyspiesza wzrost roślin i zapewnia słodki smak warzyw

Comments

Loading...