To może uratować życie. Atak serca. Oto ważna instrukcja jak reagować w przypadku wystąpienia ataku.

Przerwij na 2 minuty to, czym jesteś zajęty i przeczytaj: ATAK SERCA.  Następnie poświęć  chwilę swoim przyjaciołom i udostępnij im tę wiadomość.  Możesz uratować czyjeś życie!

Załóżmy, że jest godzina 19:45 i wracasz do domu po wyjątkowo ciężkim dniu w pracy (oczywiście samemu). Jesteś naprawdę zmęczony, zły i sfrustrowany. Nagle zaczynasz odczuwać silne bóle w klatce piersiowej wcinające się w ramię i w szczękę. Jesteś daleko od szpitala.

Niestety, nie wiesz, czy dojedziesz tak daleko. Niektórzy z nas byli przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, ale osoba, która prowadziła ten kurs nie powiedziała nam, jak zastosować pierwszą pomoc na sobie.

Jak możesz przetrwać atak serca na własną rękę, dopóki nie otrzymasz pomocy? Ponieważ wiele osób jest samotnych, gdy przychodzi zawał serca zostają bez pomocy. Osoba, której serce nie bije odpowiednio i która czuje, że za chwilę straci przytomność, ma tylko około 10 sekund, zanim to nastąpi.

Te ofiary mogą sobie pomóc, wielokrotnie ciężko kaszląc. Przed każdym kaszlem należy wykonać bardzo głęboki oddech, a kaszel musi być głęboki i długotrwały, podobnie jak przy wytwarzaniu plwociny z głębi klatki piersiowej. Oddech i kaszel muszą być powtarzane co dwie sekundy bez przerwy, dopóki pomoc nie dotrze lub dopóki serce nie zabije normalnie.

Głębokie, długie oddechy dostarczają więcej tlenu do płuc, a tym samym do organizmu i do mózgu. Gwałtowne ruchy przy kaszlu spowalniają serce i utrzymują krążenie krwi. Nacisk na serce pomaga również przywróć normalny rytm serca. W ten sposób możesz pomóc sobie w razie ataku serca zanim trafisz do najbliższego szpitala.

Powiedz to jak największej liczbie osób! To może uratować ich życie !!! Kardiolodzy mówią: „Jeśli ktoś, kto otrzyma tę wiadomość, wyśle ​​ją do 10 osób, można założyć się, że każdy ratuje co najmniej jedno życie”. Zamiast przesyłać dowcipy, wiadomości WhatsApp i zdjęcia, prosimy o przesłanie lub udostępnienie tego tekstu.

Ta prosta wiedza może uratować życie twoje, kogoś z rodziny lub życie najbliższego przyjaciela. Jeśli ta wiadomość do ciebie przychodzi więcej niż jeden raz, nie denerwuj się, proszę. Zamiast tego powinieneś być szczęśliwy, że masz wielu przyjaciół, którzy troszczą się o ciebie.

Zapamiętaj, jak radzić sobie z ATAKIEM SERCA. Nie zapomnij się podzielić tymi informacjami! ⬇️⬇️⬇️

Comments

Loading...