Najmocniejsze oczyszczenie organizmu po wakacjach: Naprawi wątrobę, spowolni trawienie, a do tego stracisz centymetry w talii.

Siedzący tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz zmiany związane z wiekiem przyczyniają się do tego, że nasz organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien.

Zmęczenie, bezsenność, przyrost masy ciała – te objawy często są bezpośrednio związane z niedostateczną pracą wątroby, która odpowiada za usuwanie toksyn i działa oczyszczająco w naszym organizmie.

Kiedy jednak wątroba nie nadąża, nasz organizm odczuje to poprzez obecność negatywnych sygnałów. Nie ma nic łatwiejszego niż odciążyć i wspomóc naszą wątrobę po wakacjach. Mamy dla Ciebie prosty przepis na detoksykację, który oprócz wątroby pomaga całemu organizmowi, zwłaszcza kościom, a jako bonus stymuluje metabolizm i szybsze odchudzanie.

Napój na czystą wątrobę, szybki detoks i wsparcie odchudzania

Napój ten składa się tylko z trzech składników – suszonych rodzynek, suszonych śliwek i wody. Nie potrzebujesz nic więcej do przygotowania.

śliwki

Niewiele osób wie, że suszone śliwki zawierają więcej żelaza niż świeże śliwki. To jednak nie wszystko. Suszone śliwki są dobroczynne dla organizmu, zwłaszcza jako naturalny detoks jelit i wątroby, a jednocześnie są źródłem witamin , które zapewniają organizmowi odżywienie i wsparcie.

Dzięki błonnikowi zwiększa się aktywność trawienna, co skutkuje szybszym usuwaniem nadmiaru płynów, a tym samym zwiększa wchłanianie witamin do organizmu. Dzięki temu procesowi naturalnie tracisz na wadze, a jelita normalizują się. Wypłukiwanie toksyn pomaga wątrobie i nerkom w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania.

rodzynki

Rodzynki zawierają inulinę, która korzystnie wpływa na cały układ pokarmowy. Dzięki temu błonnikowi nie tylko oczyszczane są jelita, ale również zapewniona jest stymulacja nerek i praca wątroby. Wśród najsilniejszych atutów suszonych rodzynek jest to, że oczyszczają organizm.

Utrzymują zdrowie naszego serca i naczyń krwionośnych, zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w organizmie, poprawiają metabolizm i są dobrym pomocnikiem przy artretyzmie i reumatyzmie. Zawartość żelaza ma swoje uzasadnienie – zwalcza anemię, wpływa na proces powstawania nowej krwi.

Do napoju detoksykującego potrzebujemy:

  • 150 gramów suszonych śliwek i rodzynek
  • 3 szklanki gorącej wody

Przygotowanie:

Zagotuj wodę w garnku i dodaj suszone śliwki bez pestek i rodzynki. Tak przygotowany wywar gotujemy w garnku jeszcze 15 minut, a następnie zdejmujemy z palnika.

Następnie używamy tego wywaru codziennie rano łyżką na pusty żołądek. Już po kilku dniach powinieneś zauważyć pierwsze zmiany w trawieniu, a później także w utracie wagi. W celu szybkiej detoksykacji można również zalać garść rodzynek wrzątkiem i pozostawić w tej wodzie namoczone na 24 godziny.

Tak przygotowany wywar pić codziennie rano przez około miesiąc. Nie ma znaczenia, jaką masz figurę i ile masz lat. Ten przepis jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej, po prostu spróbuj, a zobaczysz, że z czasem poczujesz się lepiej i zdrowiej.

Życzymy dobrego zdrowia!

Comments

Loading...