10 ćwiczeń, które leczą dolną część pleców i kręgosłup.

Ból biodra i dolnej części pleców dotyka ponad 30 milionów ludzi na całym świecie.

Zaczynają się już w wieku 20 lat i z wiekiem mogą się pogarszać. Jest to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się ludzie w dzisiejszych czasach nowożytnych.

Przyczyną jest głównie siedzący tryb życia , który prowadzi do napięcia i bólu między barkami, osłabienia dolnej części pleców, mięśni brzucha i mięśni pośladków. Ból i napięcie najczęściej dotyka mięśnia lędźwiowego, czyli czworogłowego, który odpowiada za stabilizację tułowia.

Mięsień lędźwiowy to najgłębszy mięsień ludzkiego ciała, który wpływa na równowagę szkieletu, siłę, elastyczność, ruchomość stawów, zakres ruchu i funkcjonowanie ważnych narządów. Jest to jedyny mięsień, który bezpośrednio łączy kręgosłup z nogami, używamy go podczas chodzenia i utrzymuje nas w pozycji wyprostowanej. 

Stabilizuje kręgosłup i tworzy w jamie brzusznej, przypominającą muszlę, przestrzeń dla naszych ważnych organów. Łuszczyca jest również połączona przez tkankę łączną (powięź) z przeponą, co wpływa na nasze oddychanie. Zbyt ciasny powoduje uczucie sztywności, silny ból w dolnej części pleców i biodrach. Na szczęście istnieje całkowicie naturalny środek zaradczy.

Comments

Loading...