Boli Cię ząb lub ramię, ale tak naprawdę serce działa: Lekarz ostrzega przed objawami cichego zawału serca, który dotyka także osoby młodsze.

Objawy cichego zawału serca, który dotyka także osoby młodsze, mogą być bardzo niespecyficzne. Wśród nich są bóle barków czy zębów – powiedział lekarz z oddziału ratunkowego.

Doktor Daniela z izby przyjęć opowiedziała wszystkim o objawach cichego zawału serca, który dotyka wszystkie grupy wiekowe i ma bardzo niespecyficzne objawy ostrzegawcze. Cichy zawał serca występuje nawet w 50 procentach wszystkich zawałów serca, a w 30 procentach może być śmiertelny – ostrzegła.

„Ostatnio mamy coraz więcej cichych niedokrwień i ważne jest, aby ludzie znali objawy. Połowa występujących ataków serca jest cicha, a w 30 procentach przypadków może być śmiertelna. To problem, który dotyka wszystkie pokolenia” – stwierdził lekarz.

Objawy cichego zawału serca to:

  • Ból w górnej części klatki piersiowej
  • Ból w górnej części brzucha
  • Ból ramienia
  • Ból zęba
  • Ból w górnej części barków
  • Wyczerpanie

Większość ludzi uważa, że ​​sygnałem zawału serca jest jedynie ból w klatce piersiowej, jednak tak nie jest – podkreślał lekarz.

„Będą mieli zawroty głowy, skrajne zmęczenie, nie będą mogli pójść na przystanek autobusowy bez konieczności zatrzymania się i odpoczynku. Wczoraj mogli, dziś nie. Jednym z objawów jest ból zęba lub ból ramienia. Problem ten dotyka zarówno osoby starsze, jak i młode, u osób młodszych przyczyną jest stres. Częściej zdarza się to w poniedziałki, bo wtedy zaczyna się tydzień pracy. Niestety młodzi ludzie biorą leki anaboliczne, sterydy lub opiaty i to też może być przyczyną” – powiedział lekarz.

Do grupy ryzyka zaliczają się także osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży, młode kobiety stosujące pigułki antykoncepcyjne, osoby chore na toczeń lub reumatoidalne zapalenie stawów oraz osoby, które przeszły już zawał serca.

Czy te informacje są dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...