Właściciel kwiaciarni doradził mi w kwestii pielęgnacji kwiatów: Gwarantowany bujny rozkwit storczyków i innych kwiatów

Kilka tygodni temu mój znajomy, właściciel kwiaciarni poradził mi, jak nawozić rośliny doniczkowe.

Ten nawóz nie będzie kosztował Cię kompletnie nic!  A nawet te kwiaty, które już były w bardzo złym stanie ożyją i będą Cię cieszyć jeszcze swoim pięknym wyglądem. Niedawno zaczęłam nawozić moje kwiaty,  wystarczyły tylko dwie dawki, a orchidea która już dawno nie miała kwiatów, zakwitła.

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie, w żadnym domu nie może ich zabraknąć. Być może jednak nie wiesz, że skórka tego smacznego owocu może być również niezwykle przydatna. Większość roślin doniczkowych uwielbia nawozy, które są naturalne.

Dzięki wysokiej zawartości potasu, magnezu i innych minerałów, skórki bananów są idealnym kandydatem na wysokiej jakości nawóz dla Twoich roślin doniczkowych. Możesz ich używać na dwa sposoby.

Możesz pozwolić im całkowicie wyschnąć, zmiażdżyć je i zakopać w pobliżu korzeni kwiatów. Innym sposobem jest zalanie świeżej skórki banana 1 litrem wody i pozostawienie jej na 24 godziny.

Następnie po prostu wystarczy podlać kwiaty tak przygotowanym nawozem. Dzięki niemu rośliny rosną dużo szybciej, a nawet mogą zacząć kwitnąć wcześniej.

Ważne –  nie nawozimy kwiatów zimą, czekamy do wiosny.

WSKAZÓWKA: Aby usunąć kurz i brud z roślin doniczkowych oraz nadać połysk liściom, wypoleruj je skórką od banana. 

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!