Wszyscy chwalą ocet, ale to ma więcej mocy: W ciągu kilku godzin wyeliminował brud i pleśń w 20-letniej łazience.

Wiele razy słyszałam, że ocet i soda oczyszczona są najlepsze na pleśń. Postanowiłam więc skorzystać z tych rad, jednak czystość fug dalej zostawiała dużo do życzenia…

Pleśń i czarne plamy przeszkadzały mi za każdym razem, gdy wchodziłam do łazienki. Niedawno usłyszałam o nowym sposobie pozbycia się pleśni od moje koleżanki. Nie mając nic do stracenia postanowiłam spróbować i z tymi specyfikami pozbyć się brudu. Rezultat przerósł moje najśmielsze oczekiwania!

Najsilniejsza pomoc na pleśń – używam jej również do czyszczenia uszczelek w pralce

Nasz dom ma już swoje lata i zawsze mieliśmy problemy z pleśnią, szczególnie w łazience. Kupowaliśmy też drogie chemikalia, którymi czyściliśmy pomieszczenie, ale efekt nigdy nie trwał długo. Dzięki remu sposobowi zapomniałam o pleśni raz na zawsze!

Wskazówka:  przed aplikacją należy wysuszyć obszar, który będziemy czyścić w przeciwnym razie pleśń z czasem powróci.

Składniki:

  • 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego (najsilniejszy środek na pleśń)
  • 2 szklanki wody
  • 1 łyżeczka alkoholu

Postępowanie: Wlej składniki do butelki z rozpylaczem, wstrząśnij i spryskaj problematyczne miejsca. Odczekaj chwilę i wyczyść wybrany obszar. Przygotowany preparat doskonale wyeliminuję też pleśń w pralce.

Kolejny sprawdzony sposób:

Potrzebujesz:

  • proszek do pieczenia
  • detergent
  • wrzątek

Aby  pozbyć się  brudu i pleśni na ścianach i między płytkami, przygotuj miskę wrzącej wody, dodaj 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżkę detergentu.

Następnie zanurz starą szczoteczkę do zębów w tej mieszaninie i wyczyść problematyczną powierzchnię np. fugi. W ten sposób należy przynajmniej dwukrotnie umyć ścianę i płytki, aby na długi czas pozbyć się pleśni. Nie zapomnij dobrze wywietrzyć łazienki.

Comments

Loading...