Nieocenione wskazówki, dzięki którym podwoisz swoje zyski nawet w słabym roku. Jak nawozić glebę podczas sadzenia pomidorów.

Jakimi nawozami należy nawozić glebę w fazie przygotowania? Do przygotowania używamy nawozów fosforowych i potasowych. Każda gleba potrzebuje tych minerałów. Aplikacja jest prosta, nawóz nanosi się na powierzchnię gleby, a następnie rozprowadza w glebie. Jeśli gleba jest kwaśna, zalkalizuj ją związkami wapnia.

Gleba wymaga również nawozów organicznych i azotu, które w dużych ilościach występują w odchodach drobiu. Jeśli masz dużo obornika, który sfermentował w ogrodzie, rozrzuć go na działce. Dodatek superfosfatu do obornika nasila działanie pożytecznych substancji, a system korzeniowy pomidorów nabywa wszystkie niezbędne elementy.

Popiół i kompost przyniosą również wiele korzyści glebie i przyszłym warzywom. Gleba będzie nie tylko doskonała do uprawy pomidorów, ale również lekka, napowietrzona. Pamiętaj, że duży plon pomidorów zależy wyłącznie od ich przygotowania!

Dodaj to do otworów do sadzenia!

Co wkładać do otworów pod uprawę pomidorów?

Po zakończeniu przygotowania gleby jest doskonale przygotowana i wzbogacona o wszystkie przydatne elementy. Ale wiosną, 24 godziny przed sadzeniem sadzonek, nie zapomnij dodać do gleby słabego roztworu nadmanganianu potasu i roztworu drożdży (10 g świeżych drożdży na 10 litrów stojącej wody). Odkaża nadmanganian potasu, roztwór drożdży to jeden z najlepszych nawozów do pomidorów.

Drożdże są jak bomba witaminowa dla pomidorów

Comments

Loading...