Pomysłowy sposób na oczyszczenie rusztu z przypalonego tłuszczu: Żadnego pracochłonnego szorowania, po prostu zrób to.

Dziś mamy dla Was fantastyczną wskazówkę, jak wyczyścić zabrudzony ruszt pieca. Ta procedura działa równie dobrze w przypadku rusztów grillowych. Ogromną zaletą jest to, że złogi tłuszczu zaczynają się całkowicie złuszczać, bez wysiłku i pracochłonnego szorowania.

Zobacz co należy zrobić, aby praktycznie samodzielnie wyczyścić ruszt. Dzięki tej metodzie łatwiej będzie Ci oczyścić przypalony tłuszcz z rusztów nawet w piekarniku czy na grillu elektrycznym.

Idealnie czysty ruszt z kuchenki, piekarnika i grilla

Składniki:

  • 2 duże plastikowe torby
  • amoniak

Przygotowanie:

Weź ruszt i jeżeli znajdują się na nim przypalone resztki jedzenia, usuń je ostrym przedmiotem lub szczotką drucianą. Przygotuj odpowiednio dużą plastikową torbę. Wlej kilka łyżek amoniaku do plastikowej butelki. Podczas pracy z amoniakiem należy uważać, aby nie wdychać oparów i zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia.

Włóż ruszt i przetrzyj go folią, aby amoniak jak najlepiej dotarł do rusztu. Tak zawinięte pozostawić do zadziałania na co najmniej 12 godzin, a najlepiej na 1-2 dni. Po tym czasie wystarczy wypakować ruszt z plastikowej torby, umyć go i jest jak nowy. Od teraz możesz cieszyć się grillowaniem bez zbędnych obaw o żmudne czyszczenie rusztu, a Twój piec zawsze będzie lśnił czystością.

Idealnie czysty piec nawet bez środków chemicznych

Na rynku dostępnych jest wiele różnych chemicznych środków czyszczących. Istnieje jednak tańszy i łatwiejszy sposób na pozbycie się brudu i przypalonych resztek jedzenia. Wystarczą tylko te dwa składniki, aby stworzyć fantastyczny odtłuszczacz.

Składniki:

  • 1 szklanka octu (250 ml)
  • 1/2 szklanki wody (125 ml)

Przygotowanie:

Wymieszaj niezbędne składniki i wlej powstały roztwór do butelki ze sprayem. Następnie spryskaj całą powierzchnię pieca. Wyczyść rozcieńczony ocet gąbką. Jeżeli zanieczyszczenie jest zbyt duże, a tłuszcz jest lepki, należy używać wyłącznie octu. Twój piec znów będzie czysty i lśniący.

Jak wyczyścić palnik gazowy?

Najbardziej problematyczną częścią pieca jest palnik gazowy. Czyszczenia palników nie należy lekceważyć, gdyż w ich przypadku nie chodzi tylko o estetykę, ale także o bezpieczeństwo. W ten sposób należy je regularnie czyścić.

Przygotowanie:

Ocet i wodę wymieszaj w proporcji 3:1, następnie zanurz palniki w gorącym roztworze i pozostaw na 5 minut. Ostrożnie je wyjmij i pozostaw do ostygnięcia. Palniki powinny być już czyste, jeżeli jednak pozostał jakiś brud, należy oczyścić powierzchnię gąbką. Na koniec dokładnie je wysusz, aby nie rdzewiały.

Powodzenia!

Comments

Loading...