Skuteczne ćwiczenia na rozciąganie – 10 min dziennie i zapomnij o bólu pleców, skurczach czy bezsenności

Z wiekiem ciało traci naturalną elastyczność. W efekcie nawet najprostszy ruch może sprawić nam problem.

Sytuację załagodzi regularne rozciąganie, wpływające na właściwą pracę organizmu. Od czego jednak zacząć?

Krążenie krwi

Prawidłowe krążenie krwi w organizmie odpowiada za jego pracę. Braki w tym aspekcie może symbolizować charakterystyczne mrowienie w kończynach. Na starość problem pogłębia się i przeradza w postać kłopotliwych skurczów, zaburzających nocny wypoczynek.

Rozciąganie poprawia przepływ krwi oraz łagodzi dolegliwości. Ćwiczenia polepszają dotlenianie komórek, dzięki czemu te starzeją się wolniej.

Efekty odczuje również Twój mózg, ponieważ ciało ludzkie działa na zasadzie naczyń połączonych. Lepsza współpraca poszczególnych partii wpłynie na koncentrację oraz produkcję endorfin (hormony szczęścia). Nawet chwila ćwiczeń może być zatem źródłem naturalnej radości!

Kilka minut rozciągania zmniejszy stres, zniweluje napięcia mięśniowe oraz stany lękowe. Aby zmaksymalizować efekty działań, należy je wykonać zaraz po przebudzeniu.

Zacznij od głowy

Na początku zajmij się górnymi partiami ciała. Rozstaw szeroko nogi na wysokości ramion i powoli poruszaj głową w górę i dół. Następnie wysuń złączone ręce i stopniowo je opuszczaj. Twoim końcowym celem jest dosięgnięcie podłogi, ale osiągniesz go dopiero po wielu dniach ćwiczeń.

Teraz usiądź na podłodze i wyciągnij wyprostowane nogi do przodu. Pochylaj się powoli, aby owinąć dłonie wokół własnych stóp.

Nie spiesz się. Uczucie napięcia mięśni jest pozytywne i nie należy z nim walczyć. Niedbale wykonane ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Na końcu sesji rozciągnij nogi. Połóż lewą rękę na podłodze. Unieś prawą nogę do góry i przytrzymuj ją swoją prawą ręką. Osoby z odwróconą koordynacją, mogą zacząć ćwiczenie od drugiej nogi. Obie pozycje wpłyną na poprawę równowagi oraz koncentracji.

Regularność ćwiczeń

Poprawa samopoczucia, kondycji stawów oraz złagodzenie napięci mięśniowych to tylko niektóre zalety rozciągania. Wskazane ćwiczenia bez problemu wykonacie w domu. Taki zestaw zaleca się zwłaszcza pracownikom naukowym, przesiadującym przez długi czas przed monitorem.

Krótka chwila pozwoli nie tylko na złagodzenie bólów, ale również nas rozweseli.

3,043 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!