Wykonuj te ruchy tylko 10 minut dziennie: Wystarczy 1 miesiąc, a poczujesz niesamowite zmiany – Wszystkim radzę.

Ten eksperyment trwa tylko 1 miesiąc i jest tak naprawdę przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą lepiej spać, czuć się lepiej, rozruszać metabolizm, a to nie wszystko. Seria tych 5 ćwiczeń rozciągających może zdziałać jeszcze więcej.

Stanowisko żaby

Stań na czworakach. Powoli pochyl się do przodu – zaczniesz odczuwać intensywne napięcie w wewnętrznych udach. Zatrzymaj się, gdy osiągniesz maksymalny punkt. Jeśli masz przepuklinę pachwinową lub silny ból pleców, bądź bardziej ostrożny.

Zginanie głowy do kolan

Usiądź na podłodze z prawą nogą wyciągniętą na bok, lewym kolanem zgiętym i stopą dotykającą wewnętrznej strony prawego uda. Zegnij się w prawą stronę i chwyć prawą nogę obiema rękami. Przytrzymaj przez 60 sekund, a następnie zmień stronę.

Stanowisko Kobry

Połóż się na brzuchu, twarzą w dół, złącz nogi i połóż dłonie pod ramionami, dłońmi w dół. Z wdechem unieś klatkę piersiową i zegnij plecy. Utrzymaj pozycję przez 2 minuty.

Głową w dół

Połóż dłonie i stopy na podłodze, tyłek jest jak najwyżej. Trzymaj ręce i nogi prosto i trzymaj je tak przez 2 minuty.

Skręt na siedząco

Usiądź na podłodze i rozłóż obie nogi przed sobą. Zegnij lewe kolano i połóż na nim prawy łokieć. Połóż lewą rękę na podłodze za sobą i spójrz przez lewe ramię. Przytrzymaj przez 60 sekund, następnie zmień strony i powtórz.

Zmieniło się to w ciągu zaledwie 1 miesiąca

Lepszy sen

Ból pleców nie był jedynym problemem przed eksperymentem. Miałem też problemy ze snem. Bezsenność, przerywany sen, uczucie wyczerpania tuż po przebudzeniu – te słowa były mi dobrze znane.  Ale nie spodziewałem się, że rozciąganie może mi pomóc w uzyskaniu naprawdę dobrego i jakościowego wypoczynku nocnego.

Okazuje się, że rozciąganie przed snem może złagodzić napięcie mięśni i zapobiec skurczom podczas snu. Kiedy nic nie będzie Ci przeszkadzać w nocy, jakość Twojego snu poprawi się, a rano poczujesz się bardziej wypoczęty. Więc rozciąganie to najlepsze lekarstwo!

W końcu mam figurę, o której zawsze marzyłam

Oczywiście rozciąganie to idealny sposób na uzyskanie silnego i elastycznego ciała. Ale to także doskonały sposób na pobudzenie metabolizmu i lepsze samopoczucie. Chodzi też o to, by czuć się znacznie lepiej we własnym ciele. Kiedy siedzisz przy biurku cały dzień, dosłownie nie czujesz nóg w drodze z pracy do domu.

Tak było ze mną. Ale kiedy zacząłem to rozciąganie, zdałem sobie sprawę, że moje ciało potrzebuje mojej uwagi bardziej, niż myślałem. Rozciąganie poprawiło moją ogólną mobilność, wzmocniło mięśnie i stawy. Ciało jest znacznie mocniejsze i bardziej elastyczne. To nie jest bezmyślne odchudzanie, ale coś, co ma długotrwały efekt.

Czuję się pełen energii

Kiedyś miałam problemy z uczuciem ospałości około południa. Nie uwierzysz, jak te 10 minut pompowało energię w moje żyły. Po obiedzie nie mam już senności, wręcz przeciwnie, mam ochotę na krótki spacer. Żegnaj popołudniowe zmęczenie.

Ból pleców zniknął

Ciągłe bóle kręgosłupa zmusiły mnie do rozpoczęcia tego eksperymentu. Zawsze słyszałem, że rozciąganie pomaga leczyć i zapobiegać bólom pleców, wzmacniając mięśnie i zmniejszając ryzyko nadwyrężenia mięśni. Co zaskakujące, była to prawda. Po miesiącu ćwiczeń ból i napięcie w kręgosłupie zniknęły. Powodem są silniejsze mięśnie kręgosłupa. Dotyczy to zarówno kręgosłupa krzyżowego, jak i szyjnego.

Wyniki w gabinecie lekarskim uległy poprawie

Niektóre badania pokazują, że ćwiczenia rozciągające pomagają również obniżyć poziom cholesterolu i kontrolować poziom glukozy, zapobiegając stwardnieniu tętnic i zwiększając przepływ krwi do wszystkich narządów wewnętrznych. To założenie naprawdę sprawdza się w praktyce.

Po miesiącu ćwiczeń lepszy cholesterol i cukier. Lepsze wyniki są odzwierciedleniem tego, że Twój organizm zaczyna znacznie lepiej funkcjonować.

Mój stan się poprawił

Spróbuj wybrać się na dłuższy spacer lub przejażdżkę rowerem. Stanu sprzed miesiąca i teraz nie da się porównać, a to dopiero 30 dni!

Mniej napięcia i stresu!

Kiedy doświadczasz stresu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje mięśnie są napięte. To się nazywa psychosomatyka. Rozciąganie pomogło mi uspokoić umysł i przywrócić dobre samopoczucie. Ten spokój naprawdę pomoże Ci poczuć się zrelaksowanym i pracować z czystym umysłem, bez przykrych lub negatywnych myśli.

Comments

Loading...