Jak prawidłowo siać koperek, aby wyrósł bujny. Cenne wskazówki, które każdy powinien poznać

Jak można wyobrazić sobie letni posiłek bez aromatycznego koperku? Młode ziemniaki, surówka ze świeżych warzyw, sos do smażonej cukinii – nadaje daniom przepyszny smak.

Jeśli posadzisz nową partię kopru w środku lata, zbierzesz go na jesień. Dzięki temu dłużej będziesz mógł się cieszyć jego smakiem. Podpowiem Ci na co zwrócić uwagę przy siewie koperku w lipcu.

Jak prawidłowo sadzić koper w lipcu

Przygotowanie gleby

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie miejsce do siewu kopru. Powinien to być obszar, który jest słoneczny. Przed siewem należy nawozić glebę dodatkami organicznymi. Gleba wapienna nie nadaje się do tego typu uprawy. Dlatego do nawożenia wybierz kompost lub humus.

Przygotowanie nasion

Rozpocznij przygotowywanie nasion 2 dni przed siewem. Umieść je na płóciennej szmatce lub gazie i namocz w wodzie. Zmieniaj płyn co 8 godzin. W ciągu tygodnia twoje nasiona wykiełkują. Jeśli nie namoczysz nasion kopru, pierwszych pędów będziesz mógł się spodziewać nie wcześniej niż po 2 tygodniach.

Prawidłowy siew

Otwory na ziarna  muszą mieć głębokość około 3 cm. Odległość między nimi powinna wynosić co najmniej 25 cm. Nie bój się siać kopru obok innych warzyw. Będzie mu “wygodnie” z sąsiadami, takimi jak cebula, sałata i rzodkiewki

Przerzedzanie

Nie zapomnij ich przerzedzić po zobaczeniu pierwszych pędów. Następnie pamiętaj, aby powtórzyć procedurę po deszczu lub podlewaniu. Jest to konieczne, aby wzrost kopru nie uległ spowolnieniu.

Warto przerzedzić zieleninę, gdy pojawią się pierwsze 3-4 liście. Optymalna odległość między ziołami wynosi 3-5 cm.

Siew koperku latem nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Nie zapomnij monitorować stanu gleby. Ziemię należy regularnie nawilżać i w razie potrzeby nawozić azotem  Powodzenia!

12,324 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!