Pij napar z siemienia lnianego. Waga ruszy w dół, nawet gdy masz problem z hormonami. Mamy przepis.

Siemię lniane to superfood ostatnich czasów.

Jest to jedna z najstarszych uprawianych przez człowieka roślin, jednak dopiero dziś odkrywamy cudowne właściwości nasionek lnu, bowiem tym właśnie jest siemię.

Len ma wiele prozdrowotnych właściwości, a najbardziej popularny produkt spożywczy wyprodukowany na jego bazie, olej lniany, cieszy się dużą popularnością nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji ciała.

Cudowna moc kwasów

Swoje pozytywne działanie siemię lniane zawdzięcza obecności kwasów tłuszczowych. Są one niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, zarówno pod kątem zdrowia psychicznego, jak i sprawności fizycznej.

Kwasy tłuszczowe są bowiem podstawowym budulcem tkanki mózgowej oraz mają udział w regulacji gospodarki hormonalnej w naszym ciele. Oznacza to, że produkty bogate w kwasy są w stanie usprawnić nasz metabolizm czy obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Siemię lniane a zdrowie

Poza obecnością licznych kwasów tłuszczowych siemię lniane zawiera także liczne minerały oraz witaminy, głównie z grupy B. Dzięki nim siemię ma wpływ na regulację procesów przemiany węglowodanów, białek oraz tłuszczów.

Nasycenie organizmu w witaminy z grupy B poprawia proces powstawania nowych krwinek czerwonych oraz wspomaga odnowę szpiku kostnego.

Wysoka zawartość błonnika w siemieniu sprawia, że układ pokarmowy pracuje lepiej, przez co jesteśmy w stanie zapobiec takich problemów żołądkowym jak wzdęcia, zaparcia, refluks czy problemy z wypróżnianiem.

Len w kosmetykach

Siemię lniane jest powszechnie stosowane do produkcji kosmetyków oraz środków pielęgnacji. Bardzo popularne są szampony oraz odżywki na bazie lnu.

Nasiona tej rośliny są także wykorzystywane w preparatach do odnowy płytki paznokci. Z kolei w kosmetologii zaleca się stosowanie maseczek z siemienia lnianego jako kuracji poprawiającej sprężystość skóry twarzy i nadającej jej gładkość.

Codzienna dawka nasion lnu

Włączenie siemienia lnianego do naszej codziennej diety ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Okazuje się także, że przygotowanie domowych naparów lub środków pielęgnacji jest wyjątkowo proste, co sprawia, że bez problemu przygotujesz w domu preparaty, które pozwolą Ci zachować zdrowie i piękny wygląd.

Napar z siemienia lnianego

Przygotuj: nasiona siemienia lnianego oraz wodę. Nasiona powinny być zmielone; można zmielić je samodzielnie lub kupić gotową paczkę.

Proszek z siemienia lnianego zalej wrzątkiem, a następnie odstaw pod przykryciem na 10-15 minut. Po tym czasie roztwór jest gotowy do użycia. Napar należy spożywać codziennie rano na czczo, powinien być świeży.

Maseczka z siemienia lnianego

Aby przygotować maskę na włosy z nasion lnu, wystarczy wykonać roztwór według instrukcji powyżej. Dodajemy jednak mniej wody, co sprawi, że maseczka będzie miała gęstszą konsystencję, co ułatwi jej nakładanie.

Maskę trzymamy na włosach co najmniej 15 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy. Kurację można stosować przy każdym myciu włosów, aby zapewnić skórze głowy odpowiednie nawilżenie.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!