8 sposobów na wykorzystanie soli, o których nie wiedziałaś. Można ją wykorzystać na tak wiele sposobów w domu, że aż się zdziwiłam.

Sól jest dziś jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych. Sól jest niezbędna w większości potraw. Można jej używać na wiele sposobów.

Sól może być bardzo ekonomiczna, a przy tym całkowicie bezpieczna. Omówimy kilka niekonwencjonalnych sposobów wykorzystania zwykłej soli kuchennej do czyszczenia, higieny osobistej i prania.

UŻYWANIE SOLI W DOMU

Mycie okien w domu i w samochodzie

W 3 litrach ciepłej wody rozpuść 2 łyżki stołowe soli. Taką mieszankę można wykorzystać do mycia okien lub usuwania uporczywych plam z mebli.

Łatwe pranie

Sól można dodać do pralki, aby zapobiec kurczeniu się lub blaknięciu ubrań. Plamy z czerwonego wina można usunąć, mieszając sól z wodą. Wino zostaje wchłonięte przez mieszankę, a ubrania można łatwo wytrzeć do czysta za pomocą szmatki lub serwetki.

Ból zęba?

Możesz rozpuścić sól w ciepłej wodzie, aby złagodzić objawy bólu zęba. Wypłucz jamę ustną ciepłą wodą. Zanim to zrobisz, skonsultuj się z dentystą. Jeśli nie masz pasty do zębów, możesz ją zastąpić mieszanką sody i soli w równych ilościach.

Zmniejszenie potliwości stóp

Do kąpieli stóp można użyć soli. Do 8 litrów wody należy dodać 3 łyżki stołowe soli. Zabieg ten zmniejszy pocenie się stóp, ale może wysuszyć skórę.

Nieprzyjemny zapach

Czy czujesz się źle po upieczeniu ryby w piekarniku? Co możesz zrobić? Możesz użyć soli i cynamonu z wodą, aby ułatwić sobie zadanie. Umieść niewielką ilość tej mieszanki w piekarniku i pozostaw na kilka minut do podgrzania. Po podgrzaniu zapach tej mieszanki szybko zniknie.

Sztućce ze srebra i miedzi

Twój widelec znów ściemniał? Użyj octu, soli i sody oczyszczonej, aby umyć wybrane przedmioty. Zdziwisz się, jak lśniące staną się Twoje sztućce.

Zatkany zlew

Wsyp sól do zlewu i zagotuj wodę, aby go wyczyścić. Zauważysz, że woda płynie gładko, a wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte w ciągu kilku sekund.

Peeling skóry

Połącz sól kamienną i olejek lawendowy. Nałóż tę mieszankę na twarz, a następnie spłucz wodą. Peeling ten jest bardzo skuteczny. Olejek nawilży Twoją skórę, a sól przywróci jej blask.

Comments

Loading...