Jak pozbyć się szybko siwych włosów w domu – ta metoda zawsze działa. Naturalny i bezpieczny sposób.

Siwe włosy są uważane za jedną z najbardziej oczywistych oznak starości. Zdradzają wiek nawet wtedy, gdy na twarzy nie ma ani jednej głębokiej zmarszczki!

Niestety, pozbycie się siwych włosów raz na zawsze jest absolutnie niemożliwe. Ale możesz je skutecznie ukryć lub sprawić, aby były minimalnie zauważalne. A do tego wcale nie trzeba zatruwać skóry głowy amoniakiem ani wydawać dużych kwot pieniędzy u fryzjera.

Jak pozbyć się siwych włosów za pomocą herbaty?

Przeciętny wiek, który charakteryzuje się pojawieniem się siwych włosów, to 40 lat. Wczesne siwienie można przypisać różnym czynnikom. To głównie stres i brak witamin (zwłaszcza z grupy B). Ale nawet jeśli masz już siwe włosy, nie spiesz się do sklepu po farbę.

Lepiej zrób sobie filiżankę herbaty. I to nie żart! Niedrogi produkt, który znajdzie się w każdym domu, pomoże zachować młodzieńczy wygląd.

Siwe włosy wcale nie są siwe w środku. W rzeczywistości są przeźroczyste. Jednak załamanie światła nadaje im popielaty kolor. Jeśli włosy są wypełnione pigmentem (co dzieje się podczas farbowania), kolor zmieni się.

Istnieje wiele naturalnych barwników, wśród których najbardziej popularna jest henna. Ale można po prostu umyć włosy czarną herbatą. Zawiera ona ciemny pigment, który będzie działał jak farba.

Będziesz potrzebować:

  • 6 łyżek czarnej herbaty
  • 3 l wody
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Herbatę zaparz w trzech litrach wrzącej wody i odstaw, aż całkowicie ostygnie. Następnie odcedź płyn, aby usunąć wszystkie liście herbaty. Podgrzej liście herbaty lekko do temperatury ciała i dodaj ocet jabłkowy- będzie działał jako utrwalacz.

Wlej napar z herbaty do miski i rozpocznij zabieg. Spłucz włosy pod prysznicem przygotowanym preparatem. Aby to zrobić, oprzyj się o miskę i za pomocą kubka lub chochli polewaj głowę, masując przy tym jej skórę.  Następnie po prostu wysusz włosy.

Ponieważ produkt jest w 100% naturalny, nie trzeba go spłukiwać. W razie potrzeby możesz użyć produktów do pielęgnacji, ale nic więcej. Procedurę należy powtarzać przy każdym myciu szamponem.

Stopniowo ciemny pigment zacznie wypełniać puste włosy, koloryzując je. W ciągu dwóch tygodni zauważysz znaczną różnicę, a same włosy nabiorą zdrowego wyglądu i pięknego odcienia.

A najlepsze w tym jest to, że kiedy regularnie wykonujesz tę procedurę, nie musisz co trzy tygodnie chodzić do fryzjera!

946 total views, 10 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!